Takie hasło sprawia, że kierowcy z zaciekawieniem przyglądają się informacji. Sam się na to złapałem. W mieście, która co rusz likwiduje miejsca parkingowe w centrum, ma ich nagle przybyć. I to darmowych? Niemożliwe!

Tymczasem informacja, jest prawdziwa. Powinna jednak brzmieć „Darmowy parking w centrum miasta, ale…”. No właśnie. Zawsze musi być jakieś „ale”. A jak wiadomo, gdy w zdaniu jest „ale”, to wszystko przed nim nie ma już znaczenia. A teraz na poważnie. Będą darmowe miejsca. Będzie ich 660. Tylko nie wiadomo jak długo będą darmowe. W piątek – 4 września swoją działalność zainauguruje Narodowe Forum Muzyki. Otwarty zostanie też znajdujący się pod nim ogromny parking, z którego będziemy mogli w czasie dnia korzystać zupełnie za darmo. Jest tylko jedno zastrzeżenie: auta muszą zostać zabrane do godz. 23. Inaczej może nas spotkać przykra niespodzianka – na przykład odbiór samochodu z płatnego parkingu, na które zostanie odholowane. Cóż, pozostaje się cieszyć i korzystać mądrze. Sam tak zrobię… i będę czekał z niecierpliwością na informację, jakie stawki za parkowanie zostaną ustalone na nowym parkingu. Chcąc nie chcąc to ważna informacja, bo otwarcie nowego parkingu łączy się z wyłączenie z parkowania miejsc na ulicy Podwale. Na razie jednak przybędzie nam darmowych miejsc, więc częściej będę przyjeżdżał do centrum autem. A potem… pewnie znów przesiądę się do tramwaju.

Autor | Daniel E. Groszewski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzielnice Wrocławia 46/2015
Następny artykułHity we wrześniu w Multikinie
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.