Nowy bramkarz WKS-u trafił do Wrocławia z trzecioligowego Piasta Żmigród. W poprzednim klubie był podstawowym golkiperem. Teraz o miejsce w składzie będzie musiał trochę powalczyć.

Dariusz Szczerbal w rozmowie z „Dzielnicami” powiedział, jakie są jego wrażenia po kilku tygodniach treningów w Śląsku oraz jak czuje się w drużynie.

Oliwia Stasiak: – Jak się czujesz już po obozie?

DARIUSZ SZCZERBAL: – Na samym obozie było ciężko. Na pewno dobrze przepracowaliśmy ten okres. Poziom był zupełnie inny niż ten, z którym miałem do czynienie dotychczas. Teraz odczuwam jeszcze troszeczkę skutki treningów. Jestem jednak nastawiony pozytywnie.

– Teraz trenujesz codziennie, w poprzednim klubie nie było tak intensywnie. Zdołałeś się do tego przyzwyczaić?

DARIUSZ SZCZERBAL: – Pierwszy tydzień był szczególnie trudny. Musiałem się przyzwyczaić do tego cyklu treningowego, ale teraz myślę, że jest coraz lepiej. Zaczynam czuć się dobrze w tym cyklu dwóch treningów dziennie. Różnice między klubami duże i widoczne na każdym poziomie. To aż trzy klasy rozgrywkowe. Mimo to mam duży szacunek dla mojego poprzedniego klubu, bo to dzięki nim znalazłem się w Śląsku.

– Jak odnalazłeś się w drużynie?

DARIUSZ SZCZERBAL: – Nie było problemu z zaaklimatyzowaniem się w drużynie. Fajna atmosfera panuje w szatni, nie ma napięć. Naprawdę bardzo dobrze przyjęli wszystkich nowych chłopaków.

– Przyszedłeś z trzecioligowego Piasta Żmigród, teraz czeka Cię walka o miejsce w składzie.

DARIUSZ SZCZERBAL: – Oczywiście ja ze swojej strony zrobię, co będę mógł. Dołożę wszelkich starań zarówno na treningach, jak i poza nimi. Trener zdecyduje kto, gdzie i  kiedy będzie grać.

 

Śląsk Wrocław zaprezentuje dziś swoją kadrę na następny sezon. Wydarzenie rozpocznie się piknikiem o godz. 15:00. Prezentacja zawodników natomiast zaplanowana jest na 21:00.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław