Z inicjatywy Rady Miejskiej Wrocławia, Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia i Towarzystwa Urbanistów Polskich w minionej kadencji samorządu powstał pomysł organizacji „Debat o Wrocławiu”.

Ponieważ pomysł okazał się trafiony, a spotkania dały możliwość ciekawej wymiany poglądów na bardzo różne tematy, jest on realizowany i w tej kadencji Rady Miejskiej Wrocławia.

fot. Maciej Kulczyński

Najbliższa debata odbędzie się 6 lipca br. o godz. 15.30 do Sali Sesyjnej Rady Miejskiej (Sukiennice 9). Zatytułowana jest nieco prowokacyjnie – „Czyj Rynek?” Tym razem będziemy chcieli rozmawiać o przestrzeni publicznej w centrum miasta. W jej efekcie liczymy, ze poznamy odpowiedzi na wiele pytań, m.in: W jaki sposób można kreować estetykę centrum miasta? Czy mieszkańcy mogą mieć na to wpływ? Do kogo „należy” Wrocławski Rynek: pieszych, zmotoryzowanych, turystów, miejscowych? Czy wyłączenia ulic w centrum miasta dla ruchu kołowego wpływa na ilość ludzi którzy te centrum odwiedzają? Czy planujemy nowe parkingi wokół centrum? Jak te i podobne im kwestie załatwiane są w europejskich miastach?
Idea publicznej debaty z udziałem specjalistów sprawdziła się przy okazji wcześniejszych debat. Mamy nadzieję, że i tym razem przyniesie ona pozytywne skutki. Aby umożliwić śledzenie debaty większej liczbie mieszkańców będzie ona transmitowana w internecie na stronie miejskiej.

Program – plik do pobrania w formacie. pdf

(wroclaw.pl)