Na każdego kto ma ochotę brać czynniej udział w programie Dni Fantastyki 2013 niż tylko słuchając prelekcji czekają liczne konkursy z nagrodami! Zgodnie z tegorocznym tematem przewodnim zapraszamy wszystkich czarowników i czarownice do wzięcia udziału w konkursie strojów. Tytuł „Wiedźmy z Leśnicy” czeka!


Ci, którzy nie będą chcieli się przywdziać baśniowego stroju znaleźć mogą konkursy o serialach takich jak „Once Upon A Time” czy „Grimm”, które garściami czerpią z baśni. Dla miłośników sciencie fiction mamy konkursy z uniwersum Warhammer’a 40k, „XX-wieczny konkurs wiedzowy Star Wars” czy też „Quizowa Około Filmowa Fantastyczno-Naukowa Extravaganza”. Nie zabraknie również przekrojowego przeglądu seriali z ostatniego roku.

Miłośnicy gier komputerowych będą mogli sprawdzić swoje zarówno wiedzę (Konkurs wiedzy o cRPG) jak i poczucie humoru (Bromacia! – Nie do końca poważny konkurs wiedzowy Leage of Legends). Dla zatwardziałych eRPeGowców mamy „Chwilami sadystyczny konkurs wiedzy o RPG”. Z kolei dla tych co wolą po prostu dobrą lekturę polecamy sprawdzenie się w „Konkursie Wiedźmińskim” czy aby pamiętają wszystkie szczegóły z książek o Białym Wilku.

Znajdzie się również co nieco dla miłośników mangi i anime: „Konkurs wiedzowy o serii Bleach!”, „Mangowo Animcowy Konkurs Multimedialny” czy też „Mistrz słownika (anime edition)”.

Nawet „po godzinach” będzie można zgarnąć nagrody stając do konkursu „Jaka to szanta?” w sobotnią noc w Knajpie Konwentowej. Z pewnością nie zabraknie tam „natchnienia” uczestnikom.