Dzięki wsparciu finansowemu wrocławskiej Fundacji Rosa, kolejny raz niepełnosprawne dzieci i młodzież, będą miały szansę uczestniczyć w delfinoterapii. Do tej pory w turnusach rehabilitacyjnych zorganizowanych na terenie Turcji uczestniczyło 21 maluchów, w tym roku dofinansowanie otrzyma kolejnych 10.

mat. organizatora

Fundacja Rosa przeznaczyła na ten cel to 38 000 zł. Bezpośrednim koordynatorem wyjazdów jest Fundacja Dobra Wioska.
– Jesteśmy zadowoleni, że Fundacja Rosa będzie kontynuowała wspieranie wyjazdów naszych podopiecznych na delfinoterapię – mówi Oksana Dąbrowska, Prezes Fundacji Dobra Wioska. – Ten rodzaj terapii przynosi bardzo dobre efekty w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi, niestety wiele rodzin nie jest w stanie pokryć kosztów całego wyjazdu. Dzięki pomocy Rosy mamy możliwość pomóc jeszcze większej liczbie potrzebujących maluchów.
Delfinoterapia to metoda pracy z osobami dysfunkcyjnymi fizycznie lub psychicznie, polegająca na wykonywaniu ćwiczeń ruchowych w basenie przy jednoczesnej zabawie z delfinami pod okiem profesjonalnych terapeutów. Jest z powodzeniem stosowana na całym świecie w leczeniu i rehabilitacji dzieci oraz dorosłych z zaburzeniem funkcjonowania centralnego systemu nerwowego, porażeniem mózgowym, wczesnym autyzmem dziecięcym, zespołem Downa czy zaburzeniami mowy i słuchu. Fundacja Dobra Wioska organizuje wyjazdy do delfinariów w Turcji i na Krymie.

mat. organizatora

– Wiemy jak trudno jest rodzicom dzieci niepełnosprawnych zebrać sumę potrzebną do opłacenia całego turnusu delfinoterapii. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu kolejni podopieczni będą mogli korzystać z tej sprawdzonej metody leczenia. – mówi Bohdan Pecuszok, Prezes Fundacji Rosa.
Fundacja Rosa od 2009 roku wspiera fundację Dobra Wioska w organizowaniu wyjazdów dla dzieci do delfinariów w Turcji i na Krymie. Jest także organizatorem programów „Twoja szkoła”, „Lekki tornister”, „Pokój uśmiechu”, „Doświadczanie Świata” i „Kartka ze szpitala”. Fundacja istnieje od 2004 roku. Od początku działalności posiada status organizacji pożytku publicznego, co umożliwia jej ubieganie się o dofinansowanie z jednego procenta podatku od dochodów osobistych. Zgodnie z przyjętym statutem obszarami działalności Fundacji są edukacja i zdrowie najmłodszych.

(Anna Nowocień-Rega)