– Zagłębie dłużej utrzymywało się przy piłce i grało ładniej, ale to Śląsk Wrocław wygrywa w spotkaniu derbowym w Lubinie – podsumował spotkanie trener Śląska Orest Lenczyk. Bramkę na wagę 3 punktów w 63. minucie zdobył Piotr Celeban.

W derby znów górą Śląsk / fot. Krystyna Pączkowska (SlaskWroclaw.pl)

W tym meczu Orest Lenczyk znów zaskoczył ustawieniem, bowiem od pierwszych minut na boisku pojawili się Tomasz Szewczuk, Łukasz Madej i Remigiusz Jezierski. Ten ostatni trafił nawet w pierwszej połowie do bramki, ale sędziowie wcześniej dopatrzyli się, że na minimalnym spalonym był rozpoczynający tę akcję Łukasz Madej.

Jedyna bramka padła w 63. minucie spotkania. Zaczęło się od faulu Csaba Horvatha na Waldemarze Sobocie, za co sędzia spotkania Szymon Marciniak podyktował rzut wolny. Z 25 metra uderzył Sebastian Mila, a Bojan Isailović ze sobie tylko nieznanych powodów nie zdołał złapać piłki i wypuścił ją wprost pod nogi nadbiegającego Piotra Celebana.

W końcówce spotkania Śląsk mógł jeszcze podwyższyć, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką i nie uznał bramki zdobytej przez Roka Elsnera.

Dzięki temu zwycięstwu nasi piłkarze awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli i już wiadomo, że po tej kolejce nikt nas nie wyprzedzi. W sobotę, 14 maja przed własną publicznością piłkarze Śląska zagrają z PGE GKS Bełchatów. Przed meczem z Zagłębiem aż pięciu zawodników było zagrożonych żółtymi kartkami. Na szczęście nikt z nich nie zobaczył kartonika tego koloru i wszyscy będą mogli w sobotę wybiec na boisku. Zagrożeni wykluczeniem będą:  Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Piotr Ćwielong i Sebastian Mila.

Z kolei Zagłębie Lubin, które miało zagrożonych czterech zawodników w meczu z Widzewem nie będzie mogło skorzystać aż z trzech z nich. Wszyscy, którzy zobaczyli żółte kartki w meczu ze Śląskiem będą musieli odpocząć. Z zagrożonej czwórki ostał się jedynie Dawid Plizga.

***

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
Bramka:
Celeban (63)

Zagłębie: Isailović – Rymaniak, Horvath, Reina, Kocot, Pawłowski (70 Wilczek), Osmanagić (88 Błąd), Hanzel, Plizga, Abwo, Traore
Śląsk: Kelemen – Socha, Celeban, Pawelec, Spahić, Madej, Łukasiewicz, Elsner, Mila (76 Sztylka), Szewczuk (81 Diaz), Jezierski (46 Sobota)

Żółte kartki: Horvath, Wilczek, Hanzel – Elsner, Pawelec
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

***

Minuta po minucie:

95 minuta: Zakończenie meczu Śląsk Wrocław górą w rywalizacji z Zagłębiem Lubin.
95 minuta: Piłkę przytomnie wybija Spahic
94 minuta: Rzut rożny dla Zagłębia Lubin.
94 minuta: Socha wybija piłkę na aut, Śląsk broni się całym zespołem.
92 minuta: Wojskowi przy piłce zaczyna grać już na czas.
90 minuta: Na uwolnienie Celeban wybija piłkę z 16 metra.
90 minuta:  Spotkanie potrwa dłużej o 5 minut.
90 minuta: 25 metr przed bramką Kelemana rzut wolny dla miedziowych – przy piłce Plizga.
88 minuta: Żółta kartka. Kolejna kartka tym razem dla Roka Elsnera.
88 minuta: Zmiana zawodnika. Zmiana w drużynie miedziowych, Amer Osmanagić opuszcza murawę a za niego pojawia się Adrian Błąd.
87 minuta: Oj robi się ostro na boisku, tym razem Kamil ostro potraktował Waldemara Sobotę.
86 minuta: Żółta kartka. Za ostre zagranie w nogi Abwo dla Mariusza Pawelca.
84 minuta: Plizga celnie oddał strzał na bramkę gości, Keleman z trudem ją wybił na aut.
84 minuta: Na 30 metrze Celeban fauluje Wilczka, może być groźnie.
83 minuta: Śląsk całym zespołem na swojej połowie, Kocot niedokładnie zagrywa, piłka opuszcza boisko.
81 minuta:  Wilczek za wysoko uniósł nogę trafił Pawelca, wolny dla WKS-u.
80 minuta:  Groźna akcja, dobra wrzutka Plizgi w pole karne ale piłkę pewnie łapie Keleman.
80 minuta: Zmiana zawodnika. Kolejna trzecia już zmiana w drużynie gości, Tomasz Szewczuk opuszcza murawę a za niego pojawia się Cristian Diaz.
79 minuta: Na pozycji spalonej Szewczuk.
77 minuta: Żółta kartka Za kolejne przewinienie tym razem żółty kartonik dla Łukasza Henzela.
77 minuta: Madej fauluje Hanzela.
76 minuta: Dzisiejsze spotkanie ogląda na Dialog Arena 10 723 widzów
75 minuta: Zmiana zawodnika Schodzi kapitan Śląska Wrocław – Sebastian Mila wchodzi Dariusz Sztylka.
74 minuta: Łukasz Madej z 20 metra celnie ale zbyt słabo aby zaskoczyć Bojana Isailovića.
72 minuta: Mila fauluje Hanzela.
72 minuta: Tym razem pojedynek pomiędzy Abwo a Spahiczem na korzyść obrońcy WKS-u.
70 minuta: Bardzo groźny strzał Abwo, Keleman nie łapie jej dokładnie, ale Pawelec wybija ją z pola karnego.
69 minuta: Zmiana zawodnika I zmiana w Zagłębiu Lubin. Kamil Wilczek za Szymona Pawłowskiego.
68 minuta: Oj blisko było bramki samobójczej Ślaska Wrocław
68 minuta:  Atak pozycyjny miedziowych, ale wszystko rozbijane jest na 16-17 przed bramką Kelemana.
67 minuta: Na murawie leży Abwo, sędzia nie gwiżdże, piłkarze wybijają piłkę na aut.
65 minuta: Rzut rożny dla Zagłębia.
64 minuta:  Znowu groźnie pod bramką gospodarzy Mila celnie dograł do Łukasiewicza, ale ten nie oddał celnego strzału.
63 minuta: Gol !! Gol !! Gol !!! Wrzutka Mili w pole karne. Piłki nie łapie bramkarz miedziowych – Bojan Isailović „dopada” do niej Celeban zdobywa bramkę dla Śląska Wrocław.
62 minuta: Żółta kartka dla Csaba Horvatha. Sobota minął 2 zawodników miedziowych ale został sfaulowany.
60 minuta: Łukasiewicz wrzucił piłkę w pole karne ale Madej do niej nie doszedł.
58 minuta: Abwo ograł w dziecinny sposób Spahica i wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny.
57 minuta: Dawid Plizga znowu groźnie przeszedł 2-3 zawodników WKS-u ale niecelnie podał do Abwo.
55 minuta: Zagłębie Lubin chce wciągnąć Śląsk na swoją połowę, ale WKS broni się mądrze cała drużyną.
54 minuta: Amer Osmanagić fauluje na 40 metrze Łukasza Madeja.
52 minuta:  Gramy dalej, piłkę wznawia Keleman.
51 minuta: Przerwa w spotkaniu, na boisku pojawiają się race które wrzucają fani Śląska Wrocław.
49 minuta: Dobra wrzutka Madeja w pole karne miedziowych ale obrońcy miedziowych górą, wybijają piłkę.
48 minuta: Gra zachowawcza obydwóch zespołów, w środkowej części boiska.
46 minuta: Zmiana zawodnika I zmiana w drużynie Śląska Wrocław – Waldemar Sobota za Remigiusza Jezierskiego.
46 minuta: Rozpoczęcie II połowy

Drugą połowę spotkania zaczęli goście.

Koniec pierwszej połowy. Wynik remisowy 0:0
45 minuta: Jezierski fauluje Hanzela.
44 minuta: Sędzia techniczny dolicza 1 minutę do I połowy.
42 minuta: Śląsk na ostatnie minuty I połowy wyszedł wyżej, na szpicy aktualnie Sebastian Mila.
39 minuta: Po wrzutce z rzutu rożnego przez Mile do piłki najwyżej wyskakuje Spahić, ale niecelny strzał.
38 minuta: Z prawej strony Mila zagrał w pole karne, obrońca wybił piłę na rzut rożny.
37 minuta: Łukasz Madej mocno niecelnie ponad poprzeczką miedziowych.
37 minuta: Prosta strata piłki Łukasiewicza w środku pola, Plizga oddaje celny strzał na bramkę Kelemana.
36 minuta: Spahić fauluje Abwo. Piłkę do gry wznawia Rymaniak.
35 minuta: Na moment poza boiskiem znalazł sie opatrywany David Abwo.
33 minuta: WKS całą drużyną na swojej połowie, Zagłębie szuka okazji do przeprowadzenia jakieś akcji.
32 minuta: Na trybunach też głośno, kibice miedziowych właśnie odpalili race.
30 minuta: Gra toczy się pod dyktando gospodarzy, którzy jednak nie potrafią tego zamienić na bramkę.
27 minuta: 100 % sytuacja dla Zagłębia – nie wykorzystał jej Osmanagić.
26 minuta: Na dobre słowo zasługuje David Abwo który wygrywa swojego pojedynki z Pawelcem i Spahićem.
24 minuta: Tomasz Szewczuk fauluje Bartosza Rymaniaka.
23 minuta: Rzut rożny dla miedziowych.
22 minuta:  Łukasz Hanzel zagrywa piłkę do Szymona Pawłowskiego a ten jej nie opanowuje.
21 minuta: Szymon Pawłowski bliski zdobycia bramki z 12 metrów źle trafił w piłkę i ta trafiła do obrońcy Śląska.
19 minuta: Szymon Pawłowski strzela niecelnie na bramkę WKS-u.
18 minuta: Tomasz Szewczuk traci piłkę w środkowej części boiska z autu zaczyna Zagłębie.
18 minuta: Ale akcja – kopia poprzedniej Mila pięknie zagrał w pole karne do nie pilnowanego Madeja a ten mocno uderzył i minimalnie piłka minęła bramkę gospodarzy.
16 minuta: Dobra akcja Śląska – gra kombinacyjna pomiędzy Milą a Madejem przed polem karnym Zagłębia, ale obrońcy miedziowych górą.
13 minuta: Pierwsza dobra akcja Śląska, ale Tomasz Szewczuk złapany został na pozycji spalonej.
12 minuta:  Przez dobre 35-40 metrów niezły rajd Dawida Plizgi podał do Łukasza Hanzela, ale ten nie przyjął dokładnie piłki – strata gospodarzy.
10 minuta: Z rzutu wolnego zagrał Sebastian Mila ale piłka trafiła wprost w ręce bramkarza miedziowych.
10 minuta: Na 35 metrze Łukasz Madej faulowany jest przez Kocota.
10 minuta: Zagłębie atakuje, dłużej jest przy piłce, Śląsk jak na razie wybija piłkę z pola karnego oraz ze swojej połowy.
8 minuta: Ale było blisko – z rzut rożnego Amer Osmanagić wrzucił piłkę w pole karne a ta przeleciała na długości 3 metra przez całe pole, nikt jej nie dotknął.
7 minuta: Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.
6 minuta: Po wrzutce Dawida Plizgi bliski oddania celnego strzały na bramkę gości był Mouhamadou Traore.
5 minuta: Rok Elsner fauluje na 40 metrze Amera Osmanagića.
5 minuta: Typowe „badanie przeciwnika” żadna ze stron do tego czasu nie miała celnego strzału na bramkę.
3 minuta: Dłużej przy piłce zawodnicy gospodarzy, którzy próbują przedostać sie w pole karne wojskowych.
2 minuta: Celeban w nieprzepisowy sposób zatrzymuje Kocota – była dobrze zapowiadająca się kontra.
1 minuta: Pierwsza akcja miedziowych – ale niedokładnie zagrał Dawid Plizga do Osmanagića.