Już o godz. 20.45 rozpoczną się w Lubinie derby, w których miejscowe Zagłębie podejmie Śląsk Wrocław. Obie drużyny liczą na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Wierzymy, że po meczu Śląsk będzie miał powody do radości

Prowadzone przez Jana Urbana Zagłębie potrafi zaskakiwać, jak chociażby pokonując kilka dni temu na własnym obiekcie mistrza Polski – Lecha Poznań. To zespół, który potrafi wykorzystywać szanse, choć lubiący tracić bramki w końcówce spotkań. Zagłębie będzie jednak w komfortowej sytuacji, bo będzie mogło zagrać w najsilniejszym składzie.

W zupełnie innej sytuacji jest Śląsk. Nękany kontuzjami Śląsk będzie faworytem tego spotkania, ale przy obecnym składzie wrocławianom o wiele lepiej wychodzi gra z kontry, co pokazali w meczach z Wisłą Kraków czy Polonią Warszawa. Wszystko wskazuje, że trener Orest Lenczyk zdecyduje się na takie ustawienie jak podczas meczu z Polonią Bytom. Przypomnijmy, że to spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W ligowej tabeli Śląsk zajmuje 4. miejsce, a Zagłębie jest 10. Oba zespoły dzielą jednak zaledwie 4 punkty. Śląsk ma ich 37, a Zagłębie 33.

Początek meczu w Lubinie o godz. 20.45. Transmisja w Orange Sport i na antenie Radia Wrocław.

Na mecz w gronie kibiców zapraszają Piwiarnia Warka i Local. Pub&Restaurant.

(deg)