Z powodu przedłużającej się w tym roku zimy, dopiero w tę sobotę swój pierwszy mecz rozegra drużyna K.S. Devils Wrocław. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16.00 na Stadionie Olimpijskim, we Wrocławiu, a ich rywalem będą Warsaw Spartans.

fot. Devils Wrocław

Nareszcie będziemy mogli rozegrać pierwszy, oficjalny mecz w tym sezonie – powiedział Dawid Tarczyński, jeden z zawodników wrocławskich Diabłów. – Trenujemy ciężko przez przerwę zimową, żeby swoje umiejętności sprawdzić w rywalizacji z przeciwnikiem. Dlatego mamy nadzieję, że w sobotę nic nie stanie nam już na przeszkodzie w inauguracji tego sezonu. – kończy gracz Devils.

Przypomnijmy, że ze względu na złe warunki atmosferyczne w całym kraju, musiały zostać przełożone dwa pierwsze mecze wrocławskiej drużyny. Pierwszy miał się odbyć dwa tygodnie temu, na Stadionie Olimpijskim, a drugi w zeszły weekend, w Warszawie, z aktualnym wicemistrzem Polski, Warsaw Eagles. Obydwa spotkania zostały odwołane, ze względu na zalegający, na boiskach śnieg.

W sobotę, brązowym medalistom z zeszłego sezonu, ponownie przyjdzie się spotkać z drużyną, ze stolicy. Tym razem, do Wrocławia zawitają Warsaw Spartans. To beniaminek w trwających już rozgrywkach. Klub, który przebojem wdarł się na salony polskiego futbolu, i nie zamierza pełnić tam roli dostarczycieli punktów.

Warto zaznaczyć, że spotkanie to, będzie również okazją do debiutu nowych bramek, do futbolu amerykańskiego, które zostały zamontowane w zeszłym miesiącu na Stadionie Olimpijskim. Dzięki staraniom zarządu Devils Wrocław, władze obiektu postanowiły przyczynić się do podniesienia atrakcyjności, futbolowych spotkań, które będą rozgrywane na tym obiekcie.

To kolejny krok w profesjonalizacji naszej dyscypliny w Polsce – podkreśla manager klubu, Seweryn Plotan. Montaż bramek, pokazuje, że jesteśmy coraz częściej traktowani jak poważny partner, a nasza dyscyplina nie jest już tylko pasją kilku zapaleńców. Coraz więcej osób zauważa, jak szybko się rozwijamy, i jak wiele wzbudzamy zainteresowania – kończy Plotan.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPorażka na początek
Następny artykułĆwierćfinały koszykarzy Śląska [VIDEO]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.