Jedna z czołowych drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce, zespół Devils Wrocław, przygotowała dla swoich sympatyków noworoczną niespodziankę.

STYCZNIOWA KARTA Z KALENDARZA DEVILS
fot.Bartosz Sadowski

 


Zawodnicy Devils Wrocław wzięli udzia
ł w sesji zdjęciowej, efektem której jest odważny i niesamowity kalendarz na rok 2013. Sesja zdjęciowa na potrzeby kalendarza odbyła się w halach Produkcyjnych i magazynowych oraz na terenie stadniny koni, dzięki czemu cały projekt nabrał bardzo surowego i demonicznego klimatu. Ten charakter kalendarza ma odzwierciedlać ducha futbolu amerykańskiego, dyscypliny, w której niczym gladiatorzy, zawodnicy wychodzą na boisko, aby walczyć i zdobywać upragnione punkty.Założona w 2005 roku drużyna Devils Wrocław była pierwszą we Wrocławiu i czwartą w Polsce drużyną futbolu amerykańskiego. Na początku 2007 roku zapadła decyzja o przystąpieniu do ligi, zaś kilka miesięcy później został powołany do życia Klub Sportowy DEVILS Wrocław, który jako oficjalny, samodzielny organ funkcjonuje do dziś. Jako pierwszy klub w Polsce, brał udział w EFAF Challenge Cup, czyli rozgrywkach rangi europejskiej i jako pierwsi zatrudnili amerykańskiego trenera, a także jako pierwsi wystawili do ligi drużynę B.Dzisiaj Devils Wrocław, to ponad 100 zawodników w trzech sekcjach sportowych. Devils to ciągły rozwój i kolejne sukcesy sportowe: Sezon 2010  – Mistrz Polski; Sezon 2011 – Wicemistrz Polski ; Sezon 2012 – 3 miejsce.

 

W sesji na potrzeby kalendarza wystąpili czołowi zawodnicy Devils Wrocław, min.: Szymon Adamczyk, Michał Nowak, Tomasz Tarczyński, Karol Bocheński, byli oni bardzo zaintrygowani wizją fotografa, który postanowił stworzyć nastrój rodem z thrillerów w stylu Kill Billa. Efekty sesji okazały się zdumiewające. Sami zawodnicy byli zachwyceni oglądając się na poszczególnych zdjęciach.
Autorem zdjęć jest znany i ceniony fotograf – Bartosz Sadowski, zdobywca I nagrody Grand Press Photo 2005 w kategorii Sport, z którym podczas realizacji sesji zdjęciowej Devils Wrocław współpracował Bartosz Siedlik

Bartosz Sadowski ur. w 1979 roku. Fotograf freelancer, od ponad 10 lat zajmuje się fotografią portretową, dokumentalną i reklamową. Wykłada fotografie na wydziale dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracuje z wieloma magazynami i gazetami, publikował także w prasie zagranicznej. Współpracuje, także z różnymi instytucjami, w tym z Politechniką Wrocławską, dla której tworzy fotografie wizerunkowe. Brał udział w wielu wystawach. Laureat prestiżowych nagród fotograficznych.