Klub Sportowy Devils Wrocław podpisał kontrakt z jednym z najzdolniejszych zawodników w lidze, Arkadiuszem Kanickim, który w minionym roku odebrał statuetkę najlepszego linebackera w Polsce.

Obrona wrocławskich Diabłów ma zatem obecnie wszystkich zawodników, którzy w ubiegłym sezonie otrzymali nagrodę za najlepszego gracza na swojej pozycji:
– Defensive Line – Szymon Adamczyk
– Linebacker – Arkadiusz Kanicki
– Defensive Back – Krzysztof Wis

Kanicki przez 5 lat występował w zespole AZS Silesia Rebels (przed fuzją AZS Silesia Miners), z którą w 2009 roku zdobył mistrzostwo Polski.

We wrześniu z powodów osobistych zawiesiłem swoje treningi w Rebels, nie byłem pewny, co do mojej futbolowej przyszłości. W międzyczasie pojawiło się jednak kilka alternatywnych propozycji a że jestem młodym zawodnikiem postanowiłem wykorzystać tę szansę. Zdecydowałem się na grę w barwach Devils Wrocław, ponieważ jest to jedna z najlepszych drużyn w Polsce a tutejszy sztab trenerski naprawdę robi wrażenie i daje mi szansę na rozwój – powiedział 20-letni nabytek Diabłów.

Cieszę się, że udało nam się pozyskać Arka – powiedział prezes Devils Wrocław, Piotr Duszeńko – ten transfer był jednym z naszych priorytetów w tym okienku. Jest bardzo zdolnym zawodnikiem, który wciąż się rozwija. To pokazuje, jak poważnie traktujemy, w nadchodzącym sezonie, walkę o mistrzostwo Polski.

Arek Kanicki jest już po pierwszym treningu kondycyjnym z nową drużyną i jak mówi dawno nie dostał takiego wycisku.

Widać, że Devils przygotowania do sezonu traktują bardzo poważnie. Trening indywidualny to jednak nie to samo, co regularne zajęcia grupowe, jestem pod wrażeniem formy zespołu. Ale wraz z moim personalnym trenerem Michałem Doboszem dajemy sobie miesiąc żeby wrócić do formy lub nawet przegonić najlepszych zawodników Devils! – odważnie zapowiada Kanicki.

Przypomnijmy, że w listopadzie Diabły pozyskały innego zawodnika obrony, Arkadiusza Soberskiego. W najbliższym czasie klub zapowiada także kolejne wzmocnienia, tym razem zza Wielkiej Wody.

Założona w 2005 roku drużyna Devils Wrocław była pierwszą we Wrocławiu i czwartą w Polsce drużyną futbolu amerykańskiego. Na początku 2007 roku zapadła decyzja o przystąpieniu do ligi, zaś kilka miesięcy później został powołany do życia Klub Sportowy DEVILS Wrocław, który jako oficjalny, samodzielny organ funkcjonuje do dziś. Jako pierwszy klub w Polsce, brał udział w EFAF Challenge Cup, czyli rozgrywkach rangi europejskiej i jako pierwsi zatrudnili amerykańskiego trenera, a także jako pierwsi wystawili do ligi drużynę B.

Dzisiaj Devils Wrocław, to ponad 100 zawodników w trzech sekcjach sportowych. Devils to ciągły rozwój i kolejne sukcesy sportowe: Sezon 2010  – Mistrz Polski; Sezon 2011 – Wicemistrz Polski ; Sezon 2012 – 3 miejsce.

Mecz Polska – Szwecja zostanie rozegrany w dniu 02.02.2013, w Atlas Arenie, w Łodzi. Bilety na to spotkanie są do nabycia na stronie www.eventim.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowości w Multikinie
Następny artykułCzy doczekamy się trasy swojczyckiej?
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.