W najbliższą niedzielę rozgrywki nowopowstałej Top Ligi futbolu amerykańskiego zainauguruje wrocławska drużyna Devils Wrocław.  

Aktualni wicemistrzowie Polski podejmą Seahawks Gdynia i tym samym spróbują pomścić piłkarzy Śląska, którzy po dwumeczu z gdyńską Arką odpadli z Pucharu Polski.

 

Potyczki Diabłów z Seahawks zawsze przynoszą wiele emocji, a bilans dotychczas rozegranych spotkań jest nieznacznie bardziej korzystny dla wrocławian (3-2). W poprzednim sezonie drużyny zmierzyły się ze sobą raz – na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni gospodarze ulegli Devils 18:22.

W obu drużynach od tamtego czasu zaszło sporo zmian. Devils wymienili zagraniczny zaciąg, kontraktując wide receivera Kima Thompsona, running backa Nilesa Mittascha, linebackera Kendrala Ellisona i cornerbacka Darriusa Jonesa. Po rocznym rozbratem z futbolem amerykańskim do gry powrócił z kolei Krzysztof Wydrowski, który był jednym z głównych autorów ligowego triumfu Diabłów przed dwoma laty.

Największym wzmocnieniem wrocławskiej drużyny wydaje się to, że na ławce trenerskiej znów zasiadł Skip Poole. Amerykanin, którego charyzma, zdolności motywacyjne i zmysł taktyczny swego czasu pozwoliły Diabłom sięgać po najwyższe cele. Tym razem uwielbiany przez zawodników coach przyjechał do Wrocławia z jasnym celem – odzyskać to, co Devils się należy, czyli mistrzowski puchar.

Seahawks zatrudnili natomiast duet Kyle McMahon (quarterback) – Ryan Bass (widereciever). Obaj gracze zza oceanu znają się, jak łyse konie – swego czasu stanowili o sile drużyny z uniwersytetu Grand Valley State. Futboliści z Pomorza, którzy od kilku lat kolekcjonują brązowe medale, w tym sezonie celują w mistrzostwo i mówią to głośno na każdym kroku.

Na Stadionie Olimpijskim spotkają się zatem dwa zespoły z aspiracjami mistrzowskimi. Smaczku niedzielnej rywalizacji dodaje również to, że ledwie cztery dni wcześniej inna drużyna z Gdyni – Arka – wyeliminowała piłkarzy Śląska z Pucharu Polski. – Pomścimy kolegów z Oporowskiej! – zgodnie zapowiadają futboliści Devils.


Devils Wrocław – Seahawks Gdynia, niedziela (25 marca), godz. 14.30, Stadion Olimpijski

CENY BILETÓW W PRZEDSPRZEDAŻY:
Normalny – 15zł
Ulgowy* – 9zł

CENY BILETÓW W DNIU MECZU:
Normalny – 20zł
Ulgowy* – 12zł

CENY KARNETÓW (5 spotkań sezonu zasadniczego):

Normalny – 65zł
Ulgowy – 39zł*

PROMOCJA: Kup 10 a 1 otrzymasz gratis! Kup 20 a 3 otrzymasz gratis!**

Dzieci do lat 7 pod opieką osoby dorosłej – WSTĘP WOLNY
Osoby niepełnosprawne wraz z jednym opiekunem – WSTĘP WOLNY

Przy zakupie biletów i karnetów w cenach preferencyjnych należy okazać ważny dokument uprawniający do zniżki.

* Ulga 40% obejmuje uczniów, studentów (do 26 r.ż.), kobiety oraz seniorów (po 65 r.ż.).
** Promocja dla grup dotyczy zarówno biletów jak i karnetów.

Gdzie kupić bilet?

EBILET.PL
Kup bilet nie wychodząc z domu! Na www.ebilet.pl dostępne są już wejściówki na wszystkie mecze sezonu zasadniczego Devils w sezonie 2012. Kliknij, zapłać i wydrukuj bilet na swojej drukarce.

KLUB MUZYCZNY FORMA
Wejściówki można kupić w godzinach otwarcia w czwartek, piątek oraz sobotę. Dodatkowo za każde wydane 50zł na barze jeden bilet otrzymasz gratis! Adres: ul. Św. Mikołaja 8-11, Wrocław.

KLUB MYSTIC
Bilety do nabycia będą w czasie piątkowej prezentacji zespołu (początek o godz. 19). Adres: Pl. Orląt Lwowskich 20, Wrocław.

W KASIE STADIONU
Od godz. 13:30 w dniu meczu otwarte będą kasy gdzie również będzie można kupić wejściówki.

 

(Rafał Zagrobelny)