Za sprawą CEO Disney’a dowiedzieliśmy się kilku szczegółów dotyczących nowego serialu z uniwersum Gwiezdnych wojen, ale także poznaliśmy nazwę nadchodzącej usługi VOD ojca Myszki Miki.

Prequel „Łotra 1. Gwiezdne wojny – historie” to już kolejny, po „The Mandalorian” serial, który pomoże nowej usłudze VOD od Disney’a zaskarbić sobie przychylność fanów. Widać prace nad platformą nabierają tempa. Za sprawą Boba Igera, CEO Disney’a, nie tylko otrzymaliśmy informacje o nowym projekcie, które później zostały potwierdzone przez oficjalną stronę Gwiezdnych wojen, ale także poznaliśmy nazwę nadchodzącego portalu Disney Plus – wychodzi na to, że premiera coraz bliżej.

Prace nad prequelem mają ruszyć już w przyszłym roku. Serial opowie historię Cassiana Andora, w którego ponownie wcieli się Diego Luna. Wydarzenia skupią się na początkach Rebelii, wydarzeniach, które miały miejsce przed tymi znanymi z „Łotra 1. Gwiezdne wojny – historie”. Cassian wydaje się niezwykle ciekawą postacią, spędził on wiele lat walcząc z Imperium i nierzadko musiał podejmować niełatwe moralnie decyzje.

„Powrót do uniwersum Gwiezdnych Wojen jest dla mnie czymś wyjątkowym, mam bardzo dobre wspomnienia o wspaniałej pracy, którą razem wykonaliśmy i relacjach, które zawarłem podczas tej podróży. Czeka nas fantastyczna przygoda, a ten nowy ekscytujący format umożliwi nam lepsze, głębsze poznanie postaci Cassiana” – mówił Luna w oficjalnym oświadczeniu.

Na chwilę obecną Disney ujawnił niewiele informacji odnośnie do nadchodzących produkcji. Postać Cassiana Andora została stworzona na potrzeby „Łotra 1” więc twórcy będą mieli sporo swobody przy kreowaniu jego historii. Wiemy, że sam serial będzie szpiegowskim thrillerem co może sugerować jego poważniejszy ton. Póki co nie zostały ujawnione żadne informacje dotyczące ekipy, która miałby przygotować widowisko.

Przewidywana data startu Disney Plus to rok 2019. W tym roku ma także ukazać się pierwszy zapowiedziany serial z uniwersum Gwiezdnych wojen: „The Mandalorian”. Można zatem spekulować, że prequel „Łotra 1” będzie miał premierę w 2020 lub z początkiem 2021. W przyszłym roku, w kwietniu odbędzie się konferencja Disney’a, na której powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących samej platformy oraz planów związanych z jej przyszłością.


Autor: Patryk Wolny