Czy ktoś powiedział, że w bibliotece można tylko wypożyczać książki? Kto tak sądzi powinien zajrzeć do Wrocławia. Tutejsze Biblioteki szybko wyprowadzą go z błędu. Wykłady, warsztaty, wystawy a nawet nauka tańca Bollywood w bibliotece? Podczas Dni Seniora wszystko jest możliwe!

W tym roku Wrocławskie Biblioteki szczególnie hucznie świętują Dni Seniora. Oferta skierowana do Seniorów jest niezwykle bogata i nie sposób wręcz wziąć udział we wszystkich wydarzeniach. Chyba, że ktoś potrafi się rozdwoić…

Podczas święta Seniorów w Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można dowiedzieć się między innymi, jakie zioła (i po co) można znaleźć w aptekach, jak stworzyć drzewo genealogiczne i jak poruszać się w przestrzeni Internetu. Będzie również okazja, by spotkać się z przewodniczką po Litwie oraz autorkami bloga kulinarnego onzmywa.pl. Biblioteki zaproszą też wszystkie dojrzałe Panie na konsultacje z wizażystką i stylistką. Mało? Pełen harmonogram można znaleźć na stronie www.dniseniora.pl.

Również bibliotekarze z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej dołączyli do świętowania Dni Seniora. Wśród przygotowanych dla Seniorów atrakcji znajdą się m. in. warsztaty tańca Bollywood i rękodzieła, wykłady z cyklu „Akademia Wiedzy o Filmie” i prelekcja na temat nowych technologii pod hasłem „Multimedialny Senior”. Przez cały tydzień obchodów Dni Seniora (poza niedzielą, 15 września), w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej będzie można obejrzeć wystawę prac nadesłanych na konkurs „O dziadku, wnuczku i…”. Więcej informacji o wydarzeniach w Bibliotece na stronie: www.dniseniora.pl.

Miłośnicy historii i sztuki znajdą coś dla siebie nie tylko w Bibliotekach. Muzeum Narodowe we Wrocławiu organizuje dla Seniorów Dzień Otwarty. Seniorzy będą mogli bezpłatnie zwiedzić wystawy w Muzeum, wziąć udział w wykładach oraz zabawie plastycznej dla dziadków z wnukami. Muzeum Miejskie oferuje specjalne zniżki na wystawę „Rodzina Brueghlów. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego”, a Muzeum Powozów w Galowicach zaprasza Seniorów do współtworzenia wystawy w ramach „Jednodniowego Muzeum”.

Z kolei ci, którzy lubią zwiedzać i kochają sport, będą mieli okazję obejrzeć z bliska Stadion Wrocław. 21 września bramy Stadionu będą otwarte dla wszystkich, jednak organizatorzy liczą szczególnie na obecność Seniorów wraz z wnukami i wnuczkami. Zwiedzanie Stadionu to nie lada gratka, nie tylko dla fanów sportu, dlatego na Dzień Otwarty przygotowano specjalną trasę zwiedzania. Oprócz możliwości przespacerowania się esplanadą Stadionu i wejścia na trybunę, będzie można również wejść na poziom murawy, usiąść na ławkach rezerwowych, a nawet – zajrzeć do szatni zawodników!

Szczegółowe informacje na temat wszystkich wydarzeń na stronie www.dniseniora.pl.

 

Autor: RED