W programie trzy znakomite filmy z Antypodów i warsztaty – z Wojciechem Cyranem i Mateuszem Gesslerem.

Przeganiamy zimę! W dniach 3-5 lutego Kino Nowe Horyzonty organizuje po raz czwarty Dni Australii. W programie trzy produkcje z tamtego regionu, które nie miały swojej dystrybucji w Polsce, mistrzowskie warsztaty sommelierskie z  Wojciechem Cyranem i zajęcia kulinarne z zarażającym pasją do gotowania Mateuszem Gesslerem. Dni Australii to świetna okazja do poznania kultury tego dalekiego kraju! Opowie o nim też na spotkaniu online popularna blogerka i podróżniczka Julia Raczko.

____________________________

PROGRAM FILMOWY

Projektantka to wyreżyserowana przez  Jocelyn Moorhouse komedia obyczajowa, która zbliżona jest klimatem do uwielbianej przez widzów Czekolady (reż. Lasse Hallström, 2000). Wcielająca się w główną bohaterkę Kate Winslet to powracająca w rodzinne strony kreatorka mody, która jak możemy się domyśleć, diametralnie odstaje od mieszkańców prowincjonalnego miasteczka. Czy kobiecie uda się odbudować relacje z zaciętą matką, a mieszkańców przekonać do porzucenia niechlujnego stylu ubierania się?

Seans filmu 3 lutego (piątek) o godz. 20.00

Zanim świat poznał go dzięki kultowemu Romeo i Julia, Baz Luhrmann nakręcił w 1992 roku bezbłędnego, nominowanego do Złotych Globów i Oscara Roztańczonego buntownika. Poddajcie się czystej przyjemności oglądania na parkiecie pary outsiderów, którzy łamiąc wszelkie schematy, podążają za głosem serca i  tańczą tak, jak czują. To wszystko z miłości oczywiście. Do tańca i do siebie nawzajem. Romansowi towarzyszy genialna ścieżka dźwiękowa, na której znalazł się m.in. utwór Love Is In The Air.

Seans filmu 4 lutego (sobota) o godz. 18.00

Producent Roztańczonego buntownika odpowiada także za trzeci film w programie przeglądu. Jest nim Czarny balonik Elissy Down, w którym jedną z głównych ról zagrała Toni Collette. Śledzimy rodzinną przeprowadzkę do Australii i późniejsze perypetie Mollisonów, a w szczególności dwóch braci, którzy bardzo się od siebie różnią. Konflikt między nimi pogłębia znajomość jednego z nich z piękną Jackie. Autystyczny brat Rhysa zaczyna przeszkadzać chłopakowi w spotkaniach z dziewczyną.

Seans filmu 5 lutego (niedziela) o godz. 18.00

____________________________

WARSZTATY KULINARNE I SOMMELIERSKIE

Podczas zajęć kulinarnych prowadzonych przez Mateusza Gesslera oraz warsztatów sommelierskich z Wojciechem Cyranem uczestnicy poznają specyfikę kuchni australijskiej i samodzielnie nauczą się przyrządzać potrawy charakterystyczne dla tego kontynentu.

Daty warsztatów sommelierskich (Barbara, Świdnicka 8c Wrocław)

3 lutego | piątek | godz.: 17, 19 i 21
5 lutego | niedziela | godz.: 12, 13.30, 15, 16.30, 18

Godziny warsztatów kulinarnych (Barbara, Świdnicka 8c Wrocław)

4 lutego  | sobota | godz.: 12, 13.30, 15. 16.30, 18

____________________________

SPOTKANIE ONLINE Z JULIĄ RACZKO

Miłośniczka życia, blogerka i autorka dwóch książek – Gdzie jest Julia? oraz Julia jest w Australii. Prowadzi jednego z najpopularniejszych blogów o Australii i podróżach Where is Juli + Sam. Spotkajcie się z nią online! Spotkanie poprowadzi Jakub Żary.

 4 lutego | sobota | godz. 20.15


BILETY

Filmy – 17 zł, 15 zł z Kartą Przyjaciela Kina

Warsztaty sommelierskie (wyłącznie dla osób pełnoletnich) – 30 zł, 27 zł z Kartą Przyjaciela Kina *

Warsztaty kulinarne (wyłącznie dla osób pełnoletnich), stanowisko dla 1-2 os. – 60 zł, 55 zł z Kartą Przyjaciela Kina *

Spotkanie online z Julią Raczko (wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona) – bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina od środy 1 lutego

* Ze względu na charakter wydarzenia zwroty biletów na warsztaty sommelierskie i kulinarne przyjmowane będą wyłącznie do 2 lutego.

Bilety dostępne online i w kasach Kina.