Wielkimi krokami zbliżają się Wrocławskie Dni Fantastyki. Niespełna tydzień dzieli nas od jednego z największych wydarzeń kulturalnych Dolnego Śląska. W dniach 7-9 lipca Zamek w Leśnicy zmieni się w najprawdziwszą stolicę superbohaterów, którzy zostali wybrani na patronów tegorocznej, 13. edycji konwentu – pisze Patryk Wolny.

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę – słowa te znane są zapewne każdemu miłośnikowi fantastyki i gier RPG. Powoli zbliża się czas, w którym – zgodnie z tymi słowami – przyjdzie dzielnym elfom i krasnoludom, superbohaterom i rzezimieszkom przywdziać swe kostiumy, uzbroić się w oręż i wraz z towarzyszami stawić się na Zamku w Leśnicy.

Plan imprezy rozkłada się na niemal dwadzieścia sal, w których odbędą się warsztaty, prelekcje czy panele dyskusyjne. Ci, którzy lubią wyzwania, będą mieli okazję zmierzyć się w rozmaitych turniejach czy sesjach RPG, a dla żądnych niezwykłych przygód i historii zostały przewidziane LARPy.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji czekających na uczestników, jednak wspomnieć trzeba o gościach, zarówno tych z kraju jak i z zagranicy, a znaleźli się pośród nich pisarze, filmowcy, twórcy komiksów i gier, ale także popularni youtuberzy, wydawcy, czy nawet naukowcy!

Pośród osób zaproszonych znajdziemy takie nazwiska jak: Graham Masterton, Brian McClellan, Angus Watson, Lazare Gvimradze, Robert Wegner, Lech Majewski czy Aneta Jadowska.

Jednak nie samą fantastyką człowiek żyje, warto też od czasu do czasu zagłębić się w naukę. Zapewne pomoże nam w tym koło naukowe „Kiwon” i ich stoisko, na którym niczym szaleni naukowcy będziemy mogli bez reszty oddać się (kontrolowanym) eksperymentom chemicznym.

Nie zabraknie także miejsca dla najmłodszych: organizatorzy przewidzieli specjalną strefę, w której młodzi adepci fantastyki będą mogli rozwijać swoje zainteresowania oraz zdolności, m.in. budując latające smoki, wcielając się w detektywów czy tworząc model wnętrza Ziemi.

Podczas tych trzech dni z pewnością nie zabraknie wrażeń. Zaplanowany program to blisko 300 godzin atrakcji zarówno dla oddanych miłośników fantastyki jak i osób, które dopiero raczkują w świecie magii i miecza. Warto dołączyć do tysięcy ludzi, którzy co roku oddają się zabawie na Zamku i obudzić w sobie superbohatera.


Autor: Patryk Wolny