Miasto Ostrawa zaprasza od 16-17 września na siedemnastą edycję Dni NATO oraz Dni Sił Powietrznych Republiki Czeskiej – największe tego typu show w Europie. Głównym celem imprezy jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najnowocześniejszej techniki i wyposażenia czeskiej armii, a także armii państw będących członkami NATO. Impreza jest zaliczana do „klubu prestiżowych pokazów europejskich“.

 

Główny program odbywa się na Lotnisku Leoša Janáčka w Ostrawie.

Prezentują się tu akrobacyjne grupy lotnicze, a także policyjne jednostki interwencyjne, specjalne jednostki czeskiej i słowackiej służby więziennej, motocyklowy team Warty Zamkowej i inne elitarne formacje.

Każdego roku organizatorzy starają się zapewnić widzom wyjątkowe wrażenia. W ramach pokazów na gości czeka także program towarzyszący, spotkania, projekcje filmowe i seminaria.

Dni NATO są najliczniej odwiedzaną w Czechach imprezą dla całej rodziny. Corocznie przyciągają około dwustu  tysięcy widzów.  Na podróż z Wrocławia do Ostrawy trzeba poświęcić około 3 godzin. Wstęp na show jest bezpłatny.

 


Autor: Anna Gruszczyńska
Zdjęcia: UM w Ostrawie