Dni Seniora to największa impreza dedykowana Seniorom we Wrocławiu. Uczestnicy tegorocznej edycji święta Seniorów będą mieli mocno napięty grafik! Oprócz Targów Senioralnych i Marszu Kapeluszy, które są już wrocławską tradycją, na Seniorów czeka wiele innych atrakcji!

Obchody święta Seniorów wspiera m. in. Kino Nowe Horyzonty – bezprecedensowy projekt, który powstał z myślą o widzach gustujących w ambitnym kinie. Dodatkowo, Kino Nowe Horyzonty jest miejscem przyjaznym Seniorom i rodzicom z małymi dziećmi. W ramach Dni Seniora, Kino zaprasza na 6 seansów filmowych przygotowanych specjalnie dla seniorów (17, 18 i 19 września w godzinach popołudniowych).

Nie może zabraknąć również imprez tanecznych! Tegoroczny Bal Seniora odbędzie się w wyjątkowo malowniczej i atrakcyjnej lokalizacji – w Restauracji Letniej we wrocławskim ZOO. Organizatorzy balu przewidują wiele atrakcji dla uczestników – m. in. degustację typowo polskich dań i smakołyków.

Roztańczeni Seniorzy mogą również wziąć udział w Balu Kapeluszy, organizowanym przez Polski Komitet Pomocy Społecznej, ZO Wrocław. Wspaniałą zabawę taneczną uświetni zespół muzyczny, grający na żywo i wodzirej. Na chwile odpoczynku od tańca i zabawy zaplanowano smaczny poczęstunek.

Do obchodów Dni Seniora – Wrocław 2013 dołączyło również Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu. Wśród atrakcji przygotowanych dla Seniorów przez Centrum, znajdą się m. in. piknik integracyjny, warsztaty plastyczne oraz koncerty i spektakle. Miłośnicy szachów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas XIX Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego Domów Pomocy Społecznej. Nie zabraknie również atrakcji dla aktywnych Seniorów – we wrześniu Centrum zaprasza na blok rekreacyjny skierowany na aktywizację psychoruchową Seniorów.

Atrakcji jest jeszcze więcej! Fundacja Umbrella wraz z Fundacją Aktywny Senior zapraszają na warsztaty i Turniej Akademii Seniora Wolontariusza do Centrum Sektor3. Bank BGŻ zorganizuje „Bankowe warsztaty dla Seniorów”, a policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otworzą punkt informacyjno-edukacyjny, w którym będzie można m. in. oznakować rower.

Szczegółowe informacje o tych i innych wydarzeniach można znaleźć na stronie www.dniseniora.pl, pod nr tel. 71 772 49 13 oraz we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprezy!

 

Autor: RED

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPARLAMENT EUROPEJSKI kontra KRYZYS
Następny artykułPoniedziałkowy Michał Rodziewicz: Marzenie o Ignerskim
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.