W zdrowym ciele zdrowy duch! Dlatego dbanie o kondycję i profilaktyka są niezwykle ważne, szczególnie dla osób starszych. Podczas „Dni Seniora” nie zapominamy o tych potrzebach. W programie obchodów święta Seniorów można znaleźć szeroką ofertę działań prozdrowotnych.

Wiedza to pierwszy krok do podjęcia skutecznych działań leczniczych i profilaktycznych. Dlatego Apteka Św. Macieja organizuje dla Seniorów cykl wykładów w ramach Akademii Zdrowia Seniora. W poniedziałek, 16 września, farmaceutka i lekarz opowiedzą Seniorom, czym jest osteoporoza i wyjaśnią dlaczego problem dotyczy nie tylko kobiet. Podpowiedzą również, jak prawidłowo zażywać leki. Oprócz tego będzie można pogłębić swoją wiedzę na temat cukrzycy oraz przerostu prostaty.

Wykłady odbędą się w Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego przy pl. Dominikańskim 6 i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu wykładów i zapisów można znaleźć na stronie www.dniseniora.pl.

Również Centrum Medyczne „Dobrzyńska” włączyło się w organizację tegorocznych „Dni Seniora”. W ramach programu promocji zdrowia Centrum zaprasza wszystkich Seniorów na Targi Edukacji Prozdrowotnej. Już 27 września będzie się można dowiedzieć, jak zadbać o zdrowie i nie dać się chorobom. W programie Targów najdą się również bezpłatne konsultacje i badania lekarskie.

Zdrowie to jednak nie tylko zapobieganie chorobom i ich leczenie. Równie ważną kwestią jest bezpieczeństwo. Temat ten poruszą specjaliści ze Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej, Narodowego Banku Polskiego i TRIAGE – Centrum Ratownictwa Specjalistycznego podczas wykładów pod wspólnym hasłem „Bezpieczny Senior”. Spotkanie odbędzie się już 17 września.

Dodatkowe informacje o zapisach na wszystkie wykłady można uzyskać na stronie internetowej www.dniseniora.pl, pod nr tel. 71 772 49 13 oraz we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6.

 

Autor: RED

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEko Strefa na Wyspie Słodowej
Następny artykułJazz Time IV edycja
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.