Niedziela pełna atrakcji w Hali Stulecia.

Targi senioralne, koncert, bal, pokaz fontanny multimedialnej – to tylko niektóre z atrakcji, które miały miejsce w bogatym programie Hali Stulecia, w ramach trzeciego dnia świętowania „Dni Seniora – Wrocław 2014”. DZIEŃ SENIORA w HALI STULECIA rozpoczął się w niedzielę 21 września już o godzinie 9.00, kiedy to można było zwiedzić Centrum Poznawcze, nabywając bilet w specjalnej dla seniorów promocyjnej cenie. Od 10.00 do 16.00 trwały w Centrum Kongresowym Targi Senioralne. Imponująca liczba wystawców (lista wystawców kliknij tutaj) , różnorodność oferowanych seniorom produktów i usług, przyciągnęła uwagę setek seniorów, dzięki temu w tym roku targi senioralne miały rekordową liczbę uczestników. Świadczy o tym nie tylko duża rzesza zadowolonych osób wypełniająca wnętrze Centrum Kongresowego, ale i liczba wydanych przez wystawców materiałów promocyjnych, bezpłatnych produktów, udzielonych porad specjalistów i zapisów na oferowane seniorom zajęcia. Nic w tym dziwnego, gdyż wydarzenie to stanowiło wspaniałą okazję na zapoznanie się i skorzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, artystycznej, sportowo-rekreacyjnej i zdrowotnej, skierowanej do seniorów przez liczne instytucje i firmy. Była to także prezentacja dorobku kulturalnego wielu organizacji senioralnych. Imprezę dopełniały wydarzenia towarzyszące, jak zwiedzanie terenów wystawowych i WuWy z przewodnikiem z Biura Turystyki PERFEKT, znakowanie rowerów  przez Komendę Miejską Policji, taniec w wykonaniu seniorek z Akademii Rozwoju Seniora oraz artystyczne pokazy warsztatowe  w wykonaniu wolontariuszy Albertyńskiego Centrum Wolontariatu Seniora w partnerstwie z Kreaterią. Atrakcji było zatem wiele, a to tylko na dobry początek niedzieli w Hali Stulecia. O godzinie 17.00 odbył się zaś koncert Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i Jerzego Połomskiego, na który to bilety rozeszły się w iście rekordowym tempie! Na dwie godziny Centrum Kongresowe ogarnęły dźwięki wspaniałej muzyki w wykonaniu niekwestionowanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Pełna sala wsłuchanej i oczarowanej widowni oraz owacje na stojąco dla artystów towarzyszyły koncertowi od początku do końca jego trwania. Niespodzianką był prezent dla pana Jerzego Połomskiego, z okazji 81 urodzin, który otrzymał z rąk pani Wandy Ziembickiej-Has, a także tort od pani Jolanty Caputy (blogerki prowadzącej popularny blog kulinarny). Wręczaniu upominku towarzyszyło gromkie 100 lat, odśpiewane przez wszystkich uczestników, wielbicieli muzyki pana Połomskiego.

To nie był jednak koniec muzycznych atrakcji przygotowanych dla seniorów przez Halę Stulecia. O godzinie 19.30, również w Centrum Kongresowym, rozpoczął się Bal Seniorao wymownym tytule „Szalone lata sześćdziesiąte”. Na bal, podobnie jak na koncert,  równie szybko zapełniła się lista uczestników. Porywająca do tańca muzyka, pyszny poczęstunek oraz liczne konkursy towarzyszyły uczestnikom balu aż do północy.

Na tych najbardziej wytrwałych czekał zaś na Pergoli specjalny pokaz fontanny multimedialnej. Muzykę i kolorowy taniec w wykonaniu spienionej wody oraz wyłaniające się z niej obrazy nie zakłócił nawet deszcz, który pod koniec audiowizualnych wrażeń dał o sobie znać.

Generalnie był to dzień słoneczny, wypełniony pozytywnymi emocjami i różnorodnymi ofertami skierowanymi dla seniorów, specjalnie na „Dni Seniora – Wrocław 2014”. Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje Hali Stulecia za organizację Dnia Seniora pełnego wielu niezapomnianych wrażeń.

Autor | Joanna Ryłko

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDni seniora – dzień drugi
Następny artykułEnglish Opera – w reżyserii Terry’ego Gilliama
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.