Klucze do Bram Miasta przekazane, nowy król i królowa wybrani, a rekord Guinnessa nieoficjalnie pobity!

Rekordowa liczba fenomenalnych kapeluszy i mnóstwo dobrej zabawy towarzyszyło dziś, w piątek 19 września, około 1500 seniorom i ich rodzinom, obecnym na wrocławskim Rynku podczas Inauguracji „Dni Seniora – Wrocław 2014”.

A wszystko zaczęło się już o godzinie 9.30, kiedy to Małgorzata Jamróz, koordynatorka „Dni Seniora – Wrocław 2014, oficjalnie otworzyła rejestrację uczestników bicia Kapeluszowego Rekordu Guinnessa. Przez ponad godzinę można było podziwiać przepiękne i pomysłowe nakrycia głowy, które osoby biorące udział w rywalizacji z dumą prezentowały, otrzymując w zamian od Wrocławskiego Centrum Seniora pamiątkową przypinkę „REKORD GUINNESSA, Dni Seniora – Wrocław 2014”. Zgodnie z zamysłem organizatorów rekordu, brali w nim udział nie tylko seniorzy, ale także dzieci, młodzież i dorośli oraz nie tylko Wrocławianie, ale również mieszkańcy pobliskich miast i ościennych województw.

Po zaciętej rywalizacji, w której nieocenioną pomocą wykazali się wolontariusze, nastąpił okazały Marsz kapeluszy, na czele z Orkiestrą  Reprezentacyjną Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.  Imponująca liczba uczestników, okrzyki i uśmiechy na twarzach świętujących, barwny korowód utkany z ponad  tysiąca kapeluszy! Było na co popatrzeć i czego posłuchać! Zadowoleni seniorzy z radością wypowiadali się o rozpoczęciu tegorocznej edycji Dni Seniora, które są dla nich bardzo ważne i wyjątkowe. Jak sami przyznają, święto seniorów jest po to, żeby pokazać, że „senior też potrafi i chce się bawić”.

W wyśmienitych humorach kolumna marszowa dotarła do sceny przy placu Gołębim, gdzie odbyło się uroczyste przekazanie władzy królewskiej przez dotychczasowych władców – panią Marię Bierską i pana Marka Łyczkowskiego ich następcom. Nową królową i królem seniorów zostali państwo Ewa i Leon Rapaczowie, wieloletni działacze i członkowie organizacji senioralnej O-CAL-eni, krzewiącej działania kulturalne, polskie obyczaje i tradycje. Wiceprezydenci Wrocławia – Anna Szarycz i Adam Grehl, wręczyli nowej parze królewskiej klucze do Bram Miasta. Robert Pawliszko, kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora, powitał serdecznie wszystkich świętujących, ciesząc  się z tak dużej liczby uczestników i dziękując zwłaszcza wszystkim przyjezdnym, którzy, jak co roku, nie zawiedli Wrocławian i przybyli do naszego pięknego i otwartego miasta na wspólne świętowanie.  Stanisław Szelc, konferansjer Inauguracji, ogłosił nieoficjalne wyniki pobicia rekordu Guinnessa i okrasił to opowieścią o dotychczasowych wrocławskich rekordach, a także przytoczył słynne postaci, których charakterystycznym elementem jest kapelusz. Zapowiedział również występ aktywnych i utalentowanych seniorek – cheerleaderek z Leszna, które przedstawiły niesamowity pokaz swych umiejętności tanecznych, wzbudzając podziw wśród widowni. Przyszedł również czas na główną gwiazdę muzyczną tegorocznej Inauguracji Dni Seniora. W tym roku wystąpił zespół Skaldowie, który wykonał swe największe przeboje, znane i lubiane przez wrocławskich seniorów, o czym dowiedział się cały plac Gołębi, ogarnięty przez głośne śpiewy i skoczne tańce uczestników koncertu. To była prawdziwa muzyczna uczta!

Inauguracja Dni Seniora na wrocławskim Rynku przebiegła kolorowo, rekordowo i słonecznie. Dopisała bowiem zarówno pogoda, jak i frekwencja oraz wspaniała zabawa, którą stworzyli wszyscy uczestnicy, za co Wrocławskie Centrum Seniora składa podziękowanie i gratulacje, a „Dni Seniora – Wrocław 2014” uważa oficjalnie za otwarte!

Autor | Joanna Ryłko

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Z Kulturą do Zwierząt” vol. 6 już w sobotę!
Następny artykułKoronę zdobywa Flavio Paixao
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.