Dla pań, które brały udział w warsztatach kosmetycznych to był tydzień przygody z urodą. Od poniedziałku 22 do piątku 26 września, w ram­ach „Dni Seniora – Wrocław 2014”, panie w wieku senioralnym  miały możliwość uczestnictwa w warsztatach  kosmetycznych organizowanych przez firmę Oriflame.

Zaangażowanie i profesjonalizm prowadzącej, pani Danuty Stępień – Niezależnego Dyrektora Klubu Oriflame, powodowały, że seniorki chętnie przychodziły na spotkania i z każdym dniem było ich coraz więcej. Przedstawione zostały im różne metody pielęgnacji skóry dojrzałej. Uczestniczki otrzymały od pani Danuty nie tylko czystą wiedzę teoretyczną, ale same wypróbowały różnego typu kosmetyki i uczyły się prawidłowego wykonywania poszczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Z przebiegu warsztatów zadowolona była zarówno prowadząca, jak i uczestniczki. Oto opinie kilku z nich:

„Doskonale wiemy, że procesy starzenia się skóry są wynikiem czynników wewnętrznych   (genetycznych), zewnętrznych (środowiskowych) a także  promieniowania słonecznego. I chociaż jest to zrozumiałe, to jednak trudne do zaakceptowania przez nas. Skóra traci elastyczność, staje się przesuszona, odwodniona, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia, których panie za wszelką cenę chciałyby uniknąć. Wszystkich pytań, dotyczących problemów skórnych pani Danuta cierpliwie wysłuchała, udzieliła odpowiedzi i przedstawiła sposoby ich rozwiązania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dotyczące właściwej pielęgnacji rąk i twarzy, użycia odpowiednich kosmetyków. Podczas każdych zajęć prowadząca zwracała uwagę na odpowiednie nawilżanie skóry, a także higieniczny tryb życia seniorek – ruch na świeżym powietrzu, gimnastykę, odpowiednią dietę i sen.  Największym zainteresowaniem cieszyły się Akademia makijażu oraz doboru właściwych perfum i wód toaletowych dla pań. Tutaj każdej uczestniczce pani Danuta pomogła wykonać makijaż. Według pań takie warsztaty były potrzebne. Każda z nich wyniosła dla siebie wiele cennych rad. Atmosfera podczas spotkań była więcej niż rodzinna. Uczestniczki dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i radami. Oprócz tego nawiązały się znajomości, które będą kontynuowane. Stąd również prośba do władz Wrocławskiego Centrum Seniora: jeżeli będzie taka możliwość, organizować chociaż cyklicznie podobne warsztaty”- pani Grażyna.

 „Jestem zachwycona warsztatami, na które trafiłam w ramach tegorocznych Dni Seniora. Podczas udziału w warsztatach kosmetycznych nauczyłam się, że dbanie o siebie to nie tylko ładny wygląd. Dzięki delikatnemu masażowi okolic oczu ograniczyłam ilość leków okulistycznych, a od dawna mam wielki problem z oczami. Nauczyłam się też innego spojrzenia na siebie, otworzyłam ścieżkę eksperymentu. Danusia proponowała mi ciemniejszą szminkę na usta, a ja wcale nie byłam przekonana. Dopiero, jak jedząc czekoladę „pomalowałam” sobie nią usta, zobaczyłam ze zdziwieniem, że całkiem fajnie wyglądam. Profesjonalizm Danusi, uważność na nas, ciepło i cierpliwość dla tych, które pierwszy raz w życiu zadbały o siebie, pokazała nam, że z tego może być niezła frajda. Gdybym znała Dżina, poprosiłabym go o to, żeby takie fajne zajęcia były przez cały rok, bo pozwoliły mi dotrzeć do siebie, wyraźnie poprawiły mi samopoczucie i otworzyły nowe światy” – pani Irena Waniewska.

„Piękno nie zna wieku – przyjdź na warsztaty, wszystko stanie się jasne!

W ramach Dni Seniora brałyśmy udział w warsztatach kosmetycznych, prowadzonych przez panią Danutę Stępień. Miła, kompetentna i otwarta na nasze oczekiwania. Na spotkaniach dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy, jak profesjonalnie pielęgnować twarz, dłonie i stopy. Pani Danuta odpowiadała na nasze pytania,  wskazywała na sposoby tuszowania niedostatków, zdradzając sekrety prawidłowego makijażu. Służyła również radą jak dobrać odpowiedni kosmetyk do swojej cery. Dzięki osobowości prowadzącej atmosfera na spotkaniach była bardzo serdeczna. Warsztaty te w pełni spełniły nasze oczekiwania, dziękujemy Danusiu!” – panie: Dominika, Teresa i Krysia

„W tym roku po raz pierwszy wzięłam udział w obchodach Dni Seniora. Harmonogram był bardzo bogaty, atrakcyjny. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie, tak dla ducha, jak i ciała. Przeglądając program zakreślałam propozycje, z których w ramach mojego wolnego czasu mogłam skorzystać. Z zainteresowaniem przeczytałam, że w Centrum Seniora odbędą się warsztaty z Oriflame. Zapisałam się i nie żałuję. Myślę, że mogę to samo powiedzieć w imieniu pozostałych uczestniczek. Prowadzącą warsztaty była pani Danuta Stępień, która wprowadziła nas w arkana sztuki pielęgnacji dłoni, twarzy, makijażu i doboru odpowiednich kosmetyków. Oprócz ogólnych wiadomości dotyczących w/w zagadnień każda z uczestniczek mogła skorzystać z indywidualnych porad, których pani Danusia chętnie udzielała. Jeżeli w przyszłym roku organizatorzy zapewnią seniorkom podobne warsztaty, to serdecznie zachęcam do wzięcia udziału. Czas spędzony w miłym towarzystwie nie był czasem straconym” – pani Urszula.

Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje pani Danucie Stępień za realizację cyklu spotkań z urodą dla seniorek, które, jak widać z opinii, były nimi zachwycone. Wszystkim uczestniczkom należą się gratulacje, za odwagę i śmiałe podejście do tematu dbania o urodę w wieku dojrzałym.

Opinie zebrała | Joanna Ryłko

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułV Tumski Cup [FOTO]
Następny artykułWrocławski baseball zagra o mistrzostwo Polski
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.