W najbliższy weekend obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. W ramach prezentu last minute polecamy bilety na spektakle, podpowiadając, co dla kogo.

Dla Babć i Dziadków rozbudzonych politycznie >> Spektakl „Czystka” w reż. Pawła Palcata wg tekstu Przemka Wojcieszka został przyjęty do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Sztuki Współczesnej. „Czystkę” będzie można ponownie zobaczyć na Scenie Restauracja w ten weekend: to rzecz o współczesnej Turcji, opowiadana głosami pary młodych inteligentów, ich rówieśnika – oficera tajnej policji, i Hande Kader – zamordowanej w niejasnych okolicznościach tureckiej aktywistki LGBT. Ta ostatnia postać, w niezwykłej kreacji Pawła Palcata, opowiada nam o Turcji poddanej represjom i opowieść ta brzmi niepokojąco znajomo.
„Czystka”, 19 i 20 stycznia, bilety 30 zł

Dla Babć i Dziadków z dużym poczuciem humoru >> Na Scenie Ciśnień – Pioscenki z Cezarym Studniakiem. Pioscenki to cykl spotkań z artystami Capitolu, prowadzony przez Ścibora Szpaka, który tytułuje się „doktorem absurdu”, i Czesława Jakubca, śpiewaka operowego, akompaniuje im na fortepianie Michał Mazanek. Tym razem, w niedzielę 21 stycznia, wystąpi Cezary Studniak, szef Przeglądu Piosenki Aktorskiej, aktor, reżyser i muzyk legendarnej Formacji Chłopięcej Legitymacje.
Pioscenki, 21 stycznia o godz. 16.30 i 19, bilety w cenie 25 i 30 zł

Dla Babć i Dziadków, którzy kochają seriale historyczne >> Na Dużej Scenie od czwartku do niedzieli „Trzej muszkieterowie” – to już naprawdę ostatnie bilety! Znana fabuła w nowej, musicalowej odsłonie, z muzyką Krzesimira Dębskiego, pełna zwrotów akcji i widowiskowych walk szermierczych. Libretto i piosenki Konrada Imieli i Marka Kocota zawierają wszystkie ważne wątki powieści Aleksandra Dumasa: przyjaźń Atosa, Portosa, Aramisa i d’Artagnana, mroczną postać Milady, intrygę kardynała Richelieu i historię słynnych diamentowych spinek królowej Anny Austriaczki.
„Trzej muszkieterowie”, 18-21 stycznia, bilety 25-80 zł

 


Zdjęcie: Łukasz Giza / Teatr Muzyczny Capitol