Śląsk do trzech razy sztuka. Zagłębie Liderem

Po dwóch remisach na początku sezonu piłkarze Śląska pokonali w Szczecinie Pogoń 2:0. Bramki zdobyli Adam Kokoszka i Filipe Goncalves. Po 3. kolejkach wrocławianie zajmują 6. miejsce w tabeli z 5 punktów na koncie. Prowadzi Zagłębie Lubin, które w meczu na szczycie pokonało Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Mecz w Szczecinie znakomicie rozpoczął się dla wrocławskich piłkarzy. W 3. minucie Ryota Morioka uderzył na bramkę Pogoni, gdzie jego strzał dobił Adam Kokoszka. W 20. minucie podwyższyć mógł Bence Mervo, jednak piłka minęła bramkę Dawida Kudły. Wynik jeszcze przed przerwą ustanowił Portugalczyk Filipe Goncalves, który tuż przed gwizdkiem sędziego wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pewnym strzałem z kilku metrów pokonał Kudłę.

W drugiej połowie gospodarze chcieli odwrócić losy spotkania, ale w bramce Śląska dobrze spisywał się Mariusz Pawełek.

– Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa, bo po trudnych dwóch meczach  to są bardzo ważne punkty w kontekście początku sezonu. A za chwilę gramy przecież z Lechią Gdańsk – podsumował trener Mariusz Rumak.

Spotkanie Śląska z Lechią w sobotę, 6 sierpnia o godz. 18 na Stadionie Wrocław.