W tym tygodniu zdecydowanie najciekawiej zapowiada się „McQueen”. Z drugiej strony, mamy największy hit tego tygodnia, prawdziwy blockbuster – sequel znakomicie przyjętego „Sicario”, który, budzi nasze największe wątpliwości.

Tym razem opinii jest aż dziewięć, po trzy na każdą kategorię. Jesteśmy ciekawi, pewni obaw, ale także i nadziei, kierujemy się zwyczajnie naszymi preferencjami, nie doszukując się drugiego dna.

DOBRY:

„McQueen” – ciekawe, czy będzie to coś innego niż kolejny film o tym jak to jest być wielkim wizjonerem. Jeśli nie to takie filmy już powstały. Presja i cały świat przeciwko tobie, tylko pytanie czy oni sami tej presji i świata wokół siebie nie budują? Coraz częściej myślę, że to marketing wypracowywany latami. Jego projekty są absolutnie niemożliwe, oby film był równie dobry. Oby pokazał dlaczego robił, to co robił i to tak dobrze. Czekam! ~ Zuzanna.

„McQueen” – czekam z niecierpliwością. Mam nadzieję, że będzie to ciekawa historia, ale nie jego życia, tylko twórczości. Nie suche fakty, tylko coś naprawdę intrygującego. Bardzo podobała mi się historia Chanel z Audrey Tautou, mimo że była bardziej o życiu, to jednak wciąga. Czy genialnie zrobiony film o YSL, mam nadzieję, że MCQUEEN będzie jeszcze lepszy niż te dwa filmy i odwzorowuje to, jakim on jest genialnym projektantem. ~ Adrianna.

„Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie” –  trailer porwał mnie bez reszty. Widać tu gołym okiem francuski humor, zwłaszcza w żartach o uchodźcach, które bawią, a jednocześnie nie zaczną siać zgorszenia. Spodziewam się być może nie angażującego, ale przyjemnego kina. ~ Patryk R.

ZŁY:

„Co w trawie piszczy” – moje wewnętrzne dziecko, które kocha bajki rozczarowało się. Fabuła wydaje się nijaka, warstwa wizualna nie zachwyca. Taka bajka do włączenia dwulatkowi – coś się rusza na ekranie, coś mówią, kolorowe to jest. Ale starszy widz może się rozczarować. ~Aleksandra.

„Sicario 2” – mam wrażenie, że w przeciwieństwie do części pierwszej, która była jakby wrzuceniem prosto w otchłań narkotykowego świata, będziemy mieli do czynienia z kinem akcji. Bardzo miałkim kinem akcji. ~Patryk R.

„Pierwsza noc oczyszczenia” – trzy filmy i jeden (jeszcze niedoszły) serial później dostajemy początek historii. Cóż, wygląda na to, że wszystkie inne pomysły okazały się słabe. Czekam w napięciu na sequel, a później jego remake. ~Patryk W.

(NIE)BRZYDKI:

„Oko na Julię” w zalewie dzieł kultury mówiących albo o szkodliwym wpływie technologii na młodych, albo przedstawiających wizję przyszłości, w której technologia przyczyniła się do totalnej degrengolady ten film może się okazać pewnym panaceum na rosnący mit o złej technologii. ~Patryk R.

„Obietnica poranka” – nie wiem co o nim myśleć. To na pewno nie będzie „lekki” film, ale czy jest warty obejrzenia? Toksyczne relacje z (nadopiekuńczymi) rodzicami, którzy swoje niespełnione ambicje przelewają na dzieci to zawsze był i będzie chodliwy temat. Tylko ciekawe jak twórcy tym razem to ograli. ~Aleksandra.

„Sicario 2” – podobnie jak Patryk uważam, że to jedynie czysta akcja, cała reszta zagubiła się gdzieś pomiędzy, jednak to nic złego. Zwyczajna zmiana grupa docelowej, do której film jest kierowany, może i to jeszcze nie poziom Vegi (jakościowo) ale z czasem może do tego dojść. ~Patryk W.

TRAILERY PREMIER ZEBRALIŚMY DLA WAS TUTAJ


Zebrał: Patryk Wolny