Już między 12 a 21 maja w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się wrocławska odsłona Millennium Docs Against Gravity – największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce, który już po raz czternasty zaprasza w podróż dookoła świata i do wnętrza nas samych.

Millennium Docs Against Gravity to nie tylko największy w Polsce festiwal celebrujący dokument, ale i trzecia co do popularności impreza dokumentalna w Europie – w zeszłym roku w festiwalowych projekcjach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział ponad 50 000 widzów. Dla publiczności (która, poza Wrocławiem, może uczestniczyć w festiwalu także w Warszawie, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy) przygotowaliśmy to, co najlepsze w światowym filmie non-ficiton: kuratorska selekcja filmów obejmuje ponad 100 filmów, wśród których nie zabranie najgłośniejszych tytułów z festiwali na całym świecie, zdobywców prestiżowych nagród i najbardziej ekscytujących debiutów.
Zwiastun „Nie jestem twoim murzynem”: 

Jednym z niewątpliwych przebojów nadchodzącej edycji będzie nominowany do Oscara „Nie jestem twoim murzynem” Raoula Pecka, opowiadający historię segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA, oraz najnowszy film Siergieja Łoźnicy „Austerlitz”, będący kompleksowym portretem turystów odwiedzających muzea w byłych obozach Zagłady. W programie także ostatni film Michaela Glawoggera „Bez tytułu”. Kolejną uwielbianą przez polską publiczność gwiazdą jest Ulrich Seidl – widzowie tegorocznej edycji festiwalu zobaczą jego najnowsze „Safari”, w którym Seidl portretuje austriackich myśliwych, zażywających „uroków” mordowania zwierząt w afrykańskim rezerwacie. W „Zero days” zdobywca Oscara Alex Gibney odkrywa przed nami fenomen Stuxnet – samoreplikującego się wirusa komputerowego odkrytego przez międzynarodowych ekspertów IT w 2010 roku. A to dopiero początek filmowych emocji!
 
Zwiastun „Zero days”

Sprzedaż biletów rusza w Dolnośląskim Centrum Filmowym 29 kwietnia 2017 roku.