Przygotowano trzy dodatkowe sektory na Stadionie Olimpijskim na zawody żużlowe w ramach The World Games 2017. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Od dziś dostępnych jest 816 biletów na dwa sektory z miejscami stojącymi w cenie 35 złotych za bilet normalny. Dodatkowo otwarty zostanie sektor P z miejscami siedzącymi, który pomieści kolejnych 300 osób. Cena za wejściówkę na ten sektor to 40 złotych.

Turniej rozpocznie się 29 lipca (sobota) o godz. 19.00 na zmodernizowanym Stadionie Olimpijskim. Powalczy w nim siedem najlepszych na świecie duetów narodowych (plus rezerwowi): Duńczycy, Szwedzi, Rosjanie, Australijczycy, Niemcy, Brytyjczycy oraz Polacy.

Polskę na The World Games będą reprezentować: Bartosz Zmarzlik – brązowy medalista IMŚ 2016, Maciej Janowski – ambasador The World Games 2017, a także Patryk Dudek – indywidualny mistrz Polski 2016, a także współlider obecnego cyklu Grand Prix (ex aequo z Australijczykiem Jasonem Doylem).

Wśród najgroźniejszych rywali naszej reprezentacji należy wymienić Australijczyków, Szwedów, Rosjan i Duńczyków. We Wrocławiu nie zabraknie indywidualnego mistrza świata z 2012 roku – Chrisa Holdera (Australia), a także rewelacyjnego Szweda Fredrika Lindgrena, który 13 maja wygrał na stołecznym PGE Narodowym Grand Prix Polski.

Wejściówki na zawody żużlowe, a także inne wydarzenia z programu The World Games, można wciąż zamawiać poprzez stronę www.ebilet.pl.

 

Składy drużyn narodowych na The World Games Wrocław 2017

(sobota, 29 lipca, godz. 19.00, Stadion Olimpijski)

Dania: 1. Niels-Kristian Iversen, 2. Kenneth Bjerre, 15. Michael Jepsen Jensen, menedżer: Hans Nielsen.

Szwecja: 3. Fredrik Lindgren, 4. Antonio Lindbaeck, 16. Peter Ljung, menedżer: Morgan Andersson.

Rosja: 5. Andriej Kudriaszow, 6. Victor Kulakov, 17. Emil Sajfutdinow, menedżer: Andriej Sawin.

Australia: 7. Jason Doyle, 8. Chris Holder, 18. Max Fricke, menedżer: Mark Lemon.

Niemcy: 9. Martin Smolinski, 10. Kai Huckenbeck, 19. Erik Riss, menedżer: Herbert Rudolph.

Polska: 11. Bartosz Zmarzlik, 12. Maciej Janowski, 20. Patryk Dudek, menedżer: Marek Cieślak

Wielka Brytania: 13. Craig Cook, 14. Robert Lambert, 21. Steve Worrall, menedżer: Alun Rossiter.