WrocWalk Marathon to wielki spacer miejski, połączony ze zwiedzaniem wybranych miejsc. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. W związku z ogromnym zainteresowaniem, w środę 8 sierpnia, udostępniona została dodatkowa pula 500 miejsc.

WrocWalk Marathon 2018 to propozycja zarówno dla pasjonatów historii miasta, jak i dla osób, które po prostu mają ochotę przejść się po mieście, oglądając najciekawsze lokalizacje. Uczestnicy odbierają mapę z zaznaczonymi 7 obiektami i wyruszają w trasę. Po uzbieraniu pieczątek, które dostępne będą w wyznaczonych miejscach, otrzymają na mecie – Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu – pamiątkowy medal.
O idei WrocWalk Marathon 2018 i tegorocznej trasie pisaliśmy już w tym artykule.

Poprzednia pula (dla 1000 uczestników) została wyczerpana przed upływem wyznaczonego terminu. Ogromne zainteresowanie wydarzeniem sprawiło, że postanowiono udostępnić dodatkowe 500 miejsc. Druga pula zapisów do WrocWalk Marathonu 2018 otwarta jest do wyczerpania zapasów. Każdy, kto chce wybrać się na pierwszy w historii stolicy Dolnego Śląska „spacer na medal”, może za pomocą strony internetowej wydarzenia nabyć pakiet startowy. Warunkiem wzięcia udziału w imprezie jest uiszczenie opłaty startowej w wysokości 20 zł.

 


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: mat. prasowe, strona internetowa wydarzenia