Mike Falanagan stanie za kamerą kontynuacji „Lśnienia” Kinga. Film jednak nie będzie bezpośrednim sequelem filmu Kubricka. Falanagan ma na swoim koncie m.in. ciekawie zrealizowany horror „Zanim się obudzę”. 

O ewentualnej ekranizacji kontynuacji „Lśnienia” mówiło się już pod koniec ubiegłego roku, kiedy sam zainteresowany – Mike Flanagan przyznał w jednym z wywiadów, że chęcią wyreżyserował film oparty na prozie Stephena Kinga.

Wychodzi na to, że marzenia reżysera się spełniły. Pierwszą możliwość ekranizacji prozy Kinga Flanagan otrzymał od Netflixa, który zaangażował go w produkcję całkiem przyzwoitej, „Gry Geralta”. Teraz dowiadujemy się, że stanie także za kamerą nadchodzącego „Doktora Sen”, który z jednej strony kontynuuje wydarzenia znane z książkowej wersji „Lśnienia”, jednak z drugiej nie będzie bezpośrednią kontynuacją filmu Kubricka.

Stanley Kubrick przenosząc na ekran „Lśnienie” pozwolił sobie na sporą dowolność, w związku z czym, niektóre fragmenty różnią się od prozy Kinga. Dlatego dużo bardziej prawdopodobne jest, że Flanagan po prostu skupi się na książce nie starając dopasować do kultowego filmu z 1980 roku.

W powieści „Doktor Sen” poznajemy dalsze losy syna Jacka Torrence’a. Akcje przenosi nas w przyszłość. Danny ma już 40 lat i wciąż stara się uporać z wspomnieniami traumatycznych wydarzeń, które rozegrały się przed laty w hotelu Panorama. Pomocy szuka na dnie butelki, coraz bardziej zatapiając się w alkoholizmie. Wytchnienie przychodzi wraz z przeprowadzką do małego miasteczka w którym jako tytułowy Doktor Sen stara się wykorzystać swoje nadnaturalne moce, by nieść pomoc umierającym. Sielanka kończy się, kiedy w mieście pojawia się organizacja Prawdziwy Węzeł, specjalizująca się w uprowadzaniu dzieci o niezwykłych umiejętnościach.

Choć dokładna data nie jest jeszcze znana, wiem, że film ma trafić do kina już w 2019 roku. Scenariusz napisze Akiva Goldsman („Mroczna Wieża”, „Jestem Legendą”, „Ja, robot”), który został także producentem wykonawczym. Za produkcję odpowiada Vertigo Entertainment.


Autor: Patryk Wolny