W dniach 9-10 grudnia wszystkie kina Odry-Film obchodzić będą Święto Kina, akcję mającą na celu propagowanie i popularyzowanie uczęszczania do kina. Sprawdzamy na jakie pokazy warto wybrać się do DCF’u z okazji zbliżającego się święta. 

W najbliższy weekend wrocławski DCF celebrować będzie Święto Kina, z którego to okazji wszystkie bilety będą kosztować zaledwie 12 złotych, dla seansów 3D trzeba także doliczyć opłatę za wypożyczenie okularów.

Święto Kina to wydarzenie wyjątkowe, którego głównym celem jest popularyzowanie chodzenia do kina, wspólnego oddawania się często niezapomnianym emocjom. Organizatorzy, obniżając cenę biletu, chcą ukazać kina jako dostępne i zachęcić nas, Polaków, do spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi na ulubionym seansie. Film nie tylko bowiem może bawić, ale także uczyć czy skłaniać do refleksji. Wiele obrazów otwiera okno na świat, poszerza nasze horyzonty, to dzięki nim możemy odwiedzić miejsca na co dzień dla nas niedostępne.

W najbliższy weekend w Dolnośląskim Centrum Filmowym będziemy mogli zobaczyć m.in najnowszy film Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” – historię życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie.

W przypadku kina komediowego, przy którym zapewne dobrze bawić się będzie cała rodzina polecić należałoby „Listy do M. 3” reżyserii Tomasza Koneckiego.

Na ekrany kin powraca Yorgos Lanthimos, twórca „Kła” i „Lobstera”, ze swoim najnowszym filmem pt. „Zabicie świętego jelenia”, to opowieść o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn. Pełen napięcia, na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia, mroczny thriller z elementami szatańskiego poczucia humoru.

I na koniec warto także zwrócić uwagę na dokumentalny film „Nie jestem twoim murzynem” w reżyserii Raoula Pecka. Film porusza ważny temat rasizmu w USA na podstawie morderstw trzech znanych Afroamerykanów.


Autor: Patryk Wolny