KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice podejmie AZS UŚ Katowice. Oba zespoły mają na swoim koncie po sześć punktów, więc ich bezpośrednie spotkanie zadecyduje o tym, kto utrzyma się w czołówce tabeli. Mecz w sobotę o 18:00 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice.

Orzeł Futsal w każdym spotkaniu zaprezentował się przezwoicie, jednak szczególnie w tych wygranych meczach brakowało mu zdecydowania. Przeciwnik – AZS UŚ Katowice w poprzednim sezonie uplasował się na 8. miejsce. W tegorocznych rozgrywkach z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej. Najpierw przegrał 1:3 z beniaminkiem – Red Devils Chojnice. W kolejnych meczach w akademickich derbach 6:5 pokonał AZS UG Gdańsk, a w ostatniej kolejce 7:2 wygrał z MOKS Słoneczny Stok Białystok.

– Sądzę, że będzie to dla nas kolejny trudny pojedynek. AZS zdobył, podobnie jak my, sześć punktów w trzech spotkaniach. Jeśli dobrze wejdziemy w mecz, skoncentrowani na sto procent, to odniesiemy sukces i zrobimy kolejny krok w naszym debiutanckim sezonie w ekstraklasie – mówi Noel Charrier, bramkarz Orła.

Zapowiada się niezłe widowisko, ponieważ wygrana w tym spotkaniu może zdecydować o awansie lub utrzymaniu się w czołówce tabeli. Oba zespoły mają na swoim koncie po sześć oczek. Orzeł zajmuje jednak 4. miejsce z bilansem 9 strzelonych i 11 straconych bramek. AZS, który plasuje się pozycję wyżej ma lepszy bilans – 14 zdobytych i tylko 10 straconych goli.

Orzeł Futsal - AZS UŚ Katowice

Mecz odbędzie się 13 października (sobota) o godzinie 18:00 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przy ulicy Oławskiej 46. Bilety i karnety są do kupienia na miejscu. Dzieci do lat 4, kobiety, emeryci oraz osoby z niepełnosprawnościami wchodzą bezpłatnie. Chłopcy od 4 do 18 lat płacą 5 zł (ulgowy), a mężczyźni powyżej 18 lat 10 zł (normalny). Karnet kosztuje 100 zł i uprawnia do wejścia na wszystkie domowe mecze w lidze oraz w pucharach.

Transmisja meczu na https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Futsal/Liga-Ekstraklasa/Sezona-2018-2019/169786-Acana-Orzel-Jelcz-Laskowice-AZS-US-Katowice-4-kolejka.htm


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe