W ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru Teatr Muzyczny Capitol zaprasza na spotkanie z Agatą Dudą-Gracz  i na spacer po wrocławskich teatrach.

Spotkanie z Agatą Dudą-Gracz: 2 kwietnia, sobota, godz. 16
Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudskiego 67
bilety w kasie teatru i online w cenie 2 zł

Spotkanie odbędzie się w ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru, przygotowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Agata Duda-Gracz przygotowuje w Capitolu swój autorski spektakl Po Burzy Szekspira (premiera na Scenie Ciśnień 8 kwietnia 2016).

Sobotnie spotkanie będzie kulminacją cyklu wykładów i warsztatów, które przygotowywały widzów do odbioru naszej nowej premiery. Poprowadzi je Michał Pabian – dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu, twórca adaptacji teatralnych prozy Doroty Masłowskiej: Kochanie, zabiłam nasze koty (reż. Cezary Studniak, Teatr Nowy w Poznaniu), Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną (reż. Remigiusz Brzyk, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu). Stały współpracownik i miłośnik twórczości Agaty Dudy-Gracz. Do tej pory współpracował także z Marcinem Liberem, Piotrem Ratajczakiem, Agnieszką Korytkowską-Mazur, Wojtkiem Klemmem.


Spacerownik Teatralny: 3 kwietnia, niedziela, godz. 14
Start w Teatrze Muzycznym Capitol, ul. Piłsudskiego 67
wstęp wolny, nie obowiązują zapisy

3 kwietnia, podczas finału ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru”, we Wrocławiu oraz siedmiu innych polskich miastach, odbędą się „Spacerowniki Teatralne”. Na twórcze spacerowanie po Polsce, tego samego dnia i o tej samej godzinie, już po raz drugi zaprasza Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Poprzednio uczestnicy „Spacerowników Teatralnych” żegnaliśmy jesień, teraz przywitają wiosnę.

Uczestnicy wrocławskiego spaceru „Od sztuki teatru do teatru sztuki” zostaną zaproszeni do przejścia trasą obejmującą ważne dla miasta miejsca teatralne, m.in. Teatr Muzyczny Capitol, Teatr Polski, Narodowe Forum Muzyki, Operę Wrocławską. Autorka i prowadząca spacer Beata Maciejewska opowie także o nieistniejących już przedwojennych scenach mieszczących się przy ulicy Piłsudskiego 49-57, ulicy Krupniczej, przy placu Wolności. Spacer wyruszy spod Teatru Muzycznego Capitol o godzinie 14.00. Orientacyjny czas spaceru to około 2 godzin.

Scenariusze „Spacerowników Teatralnych” znajdują się na poświęconej projektowi stronie internetowej spacerownikteatralny.pl. Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców.

  • Zdjęcie | Greg Noo-Wak / Teatr Muzyczny Capitol
    Na zdjęciu: Cezary Studniak (Kaliban-On), Agata Duda-Gracz, reżyser spektaklu, Emose Uhunmwangho (Kaliban-Ona). Na pierwszym planie Tomasz Leszczyński (Pan od muzyki), z tyłu Ewelina Adamska-Porczyk (Ariel).