Najnowsza odsłona przygód Son Gokū już wkrótce zawita na trzech kanałach należących do Polsatu. Anime dostępne będzie zarówno z dubbingiem, jak i oryginalną ścieżką dźwiękową.

O zakupie praw do emisji Dragon Ball Super przez Polsat poinformował zagraniczny portal Animation Magazine, który opublikował listę krajów, które kupiły prawa do emisji. Informację potwierdził sam Polsat za sprawą oficjalnego profilu Polsat Games na serwisie Wykop.

Anime ma pojawić się aż na trzech kanałach: Polsat Games, który startuje od pierwszego października, oraz TV4 i TV6 (kanały otwarte). Nie znamy jednak dokładnej daty emisji pierwszego odcinka.

Dragon Ball Super doczekał się 131 odcinków, a dalsza produkcja została wstrzymana. Całość składa się z kilku sag, których akcja umiejscowiona została w różnych okresach. W serii pojawia się wiele całkowicie nowych postaci. Przypomnijmy, że pierwsze trzy serie: Dragon Ball, Dragon Ball Z oraz Dragon Ball GT w latach dziewięćdziesiątych wyemitowały kanały  RTL7 (później TVN7).


Autor: Patryk Wolny