Stacja FujiTV poinformowała, że ostatni epizod „Dragon Ball Super” zostanie wyemitowany 25 marca. Począwszy od 1 kwietnia na antenie pojawi się nowe anime: „GeGeGe no Kitaro”, które powstało z okazji 50-lecia serii.

Informacja o zakończeniu emisji, dla fanów, nie powinna być wielkim zaskoczeniem. Już wcześniej Tsutomu Ono, jeden z animatorów „Dragon Balla”, za pośrednictwem twittera poinformował, że seria ma zakończyć się w marcu, a ostatni odcinek, nad którym Ono będzie pracować to epizod 126.

Słowa animatora zostały potwierdzone w specjalnym komunikacie od twórców, który na język angielski przetłumaczył i opublikował na swoim twitterze Todd Blankenship:

Czytamy w nim:

„Dziękuję, że zawsze nas wspieraliście. Serial telewizyjny Dragon Ball Super Przetrwanie Wszechświata zakończy się wraz z marcem, proszę, wspierajcie nas aż do samego końca. W grudniu ukaże się także film. Seria Dragon Ball będzie kontynuowana, czekajcie na to!”

Kilka dni później ta sama osoba udostępniła tłumaczenie oficjalnego komunikatu stacji FujiTV, w którym stacja podkreśla, że to nie definitywny koniec serii:

Wygląda zatem na to, że twórcy potrzebują dodatkowego czasu, by skupić się na pracy nad nadchodzącym filmem z serii „Dragon Ball”, a całkiem możliwe, że tuż po zakończeniu „GeGeGe no Kitaro” emisja przygód Son Gokū i pozostałych Sayian zostanie wznowiona.

„Dragon Ball Super” można legalnie (i za darmo) oglądać za pośrednictwem serwisu www.DAISUKI.net – japońska ścieżka dźwiękowa oraz angielskie napisy lub www.crunchyroll.com – także brak polskich napisów.

Natomiast począwszy od lutego 2018 Japonica Polonica Fantastica planuje wydawać mangę Dragon Ball Super przetłumaczoną na język polski. Więcej na stronie wydawnictwa LINK.


Autor: Patryk Wolny