Teatr dla Początkujących zaprasza widzów na kolejną w swoim dorobku premierę. Niebawem, bo już 28 i 29 kwietnia o godzinie 20.00 w Studio im. W. Hasa  przy ul. Wystawowej 1 zainteresowani będą mogli obejrzeć spektakl Małgorzaty Szczerbowskiej pt. „Drzewom nie wypadają włosy”. 

Tekst Małgorzaty Szczerbowskiej „Drzewom nie wypadają włosy” został wyróżniony w Konkursie Dramaturgicznym Strefy Kontaktu w 2016 roku. Opowiada o tym jak żyjemy, każdego dnia. W pośpiechu, samotności, znudzeniu cywilizacyjnym biegiem. O tym, że jesteśmy w stanie harować od świtu do nocy by poczuć się fajnie, mieć satysfakcję z posiadania na koncie odpowiedniej sumy.

– Przedstawiamy historię o braku relacji i o potrzebie bliskości. O kobiecej tęsknocie – mówi Małgorzata Szczerbowska, autorka tekstu i reżyserka. – Ojciec, kochanek, mąż, syn, brat – mężczyzna – to ktoś na kogo się czeka, z kim się walczy, ktoś, z kim trzeba się dogadać. Nawet jeżeli nigdy go nie było i nigdy go nie będzie. Relacja kobieta – mężczyzna (i odwrotnie) to główna oś spektaklu. W grę wpisane są też dziecięce bajeczki, od których trudno jest się dorosłym osobnikom uwolnić oraz polskość, szczególnie – tak bardzo polskie – umiłowanie cierpienia – dodaje Szczerbowska. 

Współpraca Małgorzaty Szczerbowskiej Z Teatrem dla Początkujących trwa już jakiś czas. Jej pierwszy spektakl „Tak też jest miło” miał premierę 17 grudnia 2017 roku.

– Poznaliśmy się z Małgosią na planie filmu „Wieża. Jasny dzień” jako aktorzy – opowiada Dorota Kwietniewska, aktorka, założycielka TdP. – Dobrze nam się pracowało i postanowiliśmy zrobić coś razem w naszym teatrze. Nasze zawodowe drogi związały się chyba na dłużej. Spektakl „Drzewom nie wypadają włosy” to całkowicie autorski projekt Małgosi.

Najbliższa premiera Teatru dla Początkujących może nas zaskoczyć. W spektaklu zostaną wykorzystane różnego rodzaju technologie, którymi dysponuje CeTa gdzie znajduje się siedziba TdP.

Premierowe spektakle 28, 29 kwietnia. Kolejne w połowie maja. Bilety w cenie 20zł są dostępne na ekobilet.pl lub przed spektaklem.


 
Drzewom nie wypadają włosy
Scenariusz i reżyseria:
Małgorzata Szczerbowska
Projekcje:
Bartosz Gajek
Obsada:
Mirka Dębska
Monika Karbowska
Monika Lecko
Anna Marszałek
Hubert Chojniak
Marcin Guzik
Marcin Jagodziński
Centrum Technologii Audiowizualnych
Ul. Wystawowa1
Studio im. W. Hasa

Autorka: Sabina Misakiewicz