Już niebawem, bo 18 czerwca ruszamy z nowym cyklem warsztatów CYK-CY-RYK. Otwieramy teatr! Drzwi do Czarów, to warsztat dla dzieci w wieku  3-5 oraz 6-8 lat. 

Zapraszamy do udziału w magicznej wyprawie do świata teatru!

Czy zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z przedstawieniami, które zeszły z afisza? Gdzie mieszkają bohaterowie, którzy bawili i wzruszali naszych rodziców a nawet dziadków? Spróbujmy odnaleźć ich w zakamarkach teatru i… opowiedzieć własną historię! Ze pożółkłych nut ułożymy nową piosenkę, wiekowym lalkom skonstruujemy współczesnych przyjaciół, dopiszemy kolejne przygody do scenariusza.

Weźmy kawałek drewna. I skrawki kolorowego materiału. I jeszcze pędzel i ulubione farby. Spróbujmy skonstruować z nich bohaterów naszej opowieści. A teraz czas na prawdziwe czary! Nasze lalki ożyją i zabiorą nas w podróż do krainy baśni. Zwiedzimy niebosiężne zamki i odnajdziemy cudowną lampę. A może poprosimy Dżina o spełnienie jakiegoś życzenia? Przecież w teatrze wszystko jest możliwe! / Warsztat inspirowany spektaklem „Cudowna lampa Alladyna” (1958) z lalkami Alego Bunscha i Zofii Jaremowej.

Warsztat dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością słuchu.

Warsztat – DRZWI DO CZARÓW18 czerwca 2017 / 11:00 (3-5 lat) i 13:00 (6-8 lat)

Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej od 12 czerwca.

Koncepcja merytoryczna i prowadzenie warsztatów:
Marta Kurowska, Robert Maniak
Tłumaczenie migowe: Wioletta Boczar

Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek, Plac Teatralny 4, Wrocław


Autor: Wrocławski Teatr Lalek