Prawdziwa legenda ulicy, niestrudzony beatboxer i wokalista – DUB FX kolejnym headlinerem cyklu City Sounds. 

Dub FX, Flower Fairy oraz Cade już 30 maja we wrocławskim klubie Eter. To ostatni koncert wiosennej edycji cyklu City Sounds.

mat. organizatora

Australijczyk Benjamin Stanford zwany Dub FX to fenomen muzyczny na światową skalę, który sławę zdobył dzięki żywiołowym występom na ulicach największych miast Europy skrzętnie dokumentowanym i rozprowadzanym w sieci. To właśnie głównie dzięki Internetowi Dub FX cieszy się od paru lat niesłabnącą popularnością także w Polsce. Warto dodać, że nie wspiera go żadna duża wytwórnia,  a mimo to na jego koncerty bilety wyprzedają się.

Twórczość Dub FX stanowią kompozycje składające się z generowanych głównie za pomocą jego własnego głosu dźwięków, zapętlanych i przetwarzanych następnie na żywo partii przy pomocy rozbudowanych do tego celu urządzeń. Dub FX ma na swoim koncie 2 płyty ‘live’ oraz studyjny album zatutułowany “Everythinks A Ripple”. To na tym krążku znalazły się kompozycje “Love Someone” i „Flow”, spopularyzowane w dużej mierze dzięki nagraniom zamieszczonym w serwisie YouTube. W 2010 roku Dub Fx przy współpracy z Siriusem wydał album zatytułowany „Dub FX and Sirius A Crossworlds”.

W ulicznych performance’ach Stanfordowi towarzyszy na co dzień jego narzeczona Flower Fairy (prawdziwe nazwisko: Shoshana Sadia), którą Benjamin poznał podczas jednej z wizyt na Wyspach Brytyjskich. To właśnie ona wykonuje z nim najbardziej rozpoznawalne kompozycje Dub FX’a – Everythinks A Ripple, Wandering Love“, czy “Time Will Tell“. Oboje wraz z Cade’em, australijskim MC. Człowiekiem, z którym DUB FX przyjaźni się, występuje i współpracuje odkąd byli nastolatkami, pojawią się podczas środowego występu w klubie Eter we Wrocławiu. Wcześniej zagrają koncert w Opolu, a następnie zagrają także w Łodzi.

– To już niestety ostatni koncert wiosennej odsłony City Sounds, dlatego tym bardziej pragniemy zaprosić wszystkich na występ legendarnego beatboxera Dub FX to niewątpliwie duży talent muzyczny, a jego koncert będzie tego dowodem i najpewniej niezapomnianym przeżyciem. – mówi Maciej Szabatowski, pomysłodawca cyklu City Sounds. – Mamy nadzieję do zobaczenia już jesienią! Szykujemy kolejne muzyczne niespodzianki, o których z przyjemnością poinformujemy – dodaje M. Szabatowski.

***

Dub FX + Flower Fairy & Cade
30.05.2012, godz.20

Klub ETER, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

Bilety:

55 zł – pierwsze 200 szt.
65 zł – przedsprzedaż
80 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące (balkon): 90 zł

Rezerwacje: bilety@o2.pl

(Agnieszka Pająk)

 PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWrocławski stadion zaświeci na 100 procent możliwości
Następny artykułNa wrocławskich ulicach powstają zdroje uliczne
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.