Lubisz sporty amerykańskie? Nie są ci obce zespoły KSB, Devils czy Kosynierzy? Przyjdź dzisiaj na konferencję prasową do wrocławskiej Renomy. Ten dzień przejdzie do historii. Będziemy tam dla Was!

Piotr Duszeńko w ten oto sposób opowiada o tym co się wydarzy dzisiaj o godz. 11.

16 marca 2011r. o godzinie 11:00 odbędzie sie pierwsza w historii wrocławskiego sportu konferencja prasowa trzech klubów sportów amerykańskich. Stanowią one ogromne wzbogacenie sportowej oferty stolicy Dolnego Slaska.

Oprócz prezentacji Klubu Sportowego Baseball Wrocław ( KSB ), Klubu Sportowego Devils Wrocław oraz Kosynierów Wrocław, zostanie podpisane porozumienie o współpracy w ramach Wielkiej Wrocławskiej Triady ( WWT ).

 

Baseball, futbol amerykański i lacrosse to niezwykle dynamicznie rozwijajace siedyscypliny sportowe w Polsce. W swych klubach skupiaja ludzi w różnym wieku, młodzieowym oraz seniorskim. Obecnie we Wrocławiu uprawia je blisko 200 osób, które sa zgłoszone do oficjalnych rozgrywek w swych ligach amatorskich. Znaczące sukcesy klubów sa zauwaalne w całym kraju, zwłaszcza w mediach. Tym samym zwiększa się świadomość obywateli o wrocławskim sporcie, który staje się różnorodny oraz dostępny dla każdego. Na uwage zasługuje mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim Devils Wrocław, udział KSB w seniorskiej ekstralidze oraz szkolenie młodzieży w różnym wieku. Najmłodszy z grona, lacrosse, rozwija się dwutorowo. Realizuje projekt męskiej i żeńskiej sekcji, które są promowane poprzez udział najlepszych zawodników w Mistrzostwach Świata w lacrosse w 2010 roku w Manchesterze oraz poprzez udział zawodniczek w turniejach w Czechach. Porozumienie klubów ma na celu zwiekszenie promocji dyscyplin, pozyskanie wartościowych sponsorów oraz rozwój sportu wśród mieszkańców Wrocławia. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Empiku Renoma, kluby zaprezentują mediom swoje cele przed zbliżającymi się rozgrywkami w poszczególnych ligach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Na konferencji pojawią sie zawodniczki oraz zawodnicy klubów w swych oficjalnych strojach oraz z profesjonalnym sprzętem do baseballu, futbolu amerykańskiego i lacrosse.

Oficjalne strony internetowe członków Wielkiej Wrocławskiej Triady:

www.baseballwroclaw.pl

www.devilswroclaw.pl

www.kosynierzy.pl

 

Nas to przekonało. A Was?

Będziemy tam z mikrofonem i aparatem. Relacja oczywiście na DzielniceWrocławia.pl

 

DANIEL E. GROSZEWSKI