Granice dwóch miliardów przychodów z globalnych zysków. Wynik piorunujący, zwłaszcza, że w historii kina, tylko trzy inne filmy tego dokonały.Po znakomitym otwarciu, rekord otwarcia amerykańskiego box office należy do „Avengers: Wojna bez granic”, a wynosi 257,7 milionów dolarów, przekroczenie kolejnych finansowych pułapów zdawało się zaledwie kwestią czasu. I tak też po zaledwie 48 dniach od premiery filmu, łączny wpływ ze sprzedaży biletów przekroczył 2 miliardy dolarów.

Przekroczeniem wspomnianej granicy mogą pochwalić się zaledwie trzy inne obrazy. Co ciekawe, dwa z nich zostały wyreżyserowane przez Jamesa Camerona mowa tutaj oczywiście o „Titanicu” oraz „Avatarze”, listę zamykają „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”.

Zapewne w niedługim czasie do wspomnianej czwórki dołączą kolejne superbohaterskie produkcje. Obrazy Marvela, w tym roku, niemal zdominowały kina, a co za tym idzie, box office. Świetny wynik „Czarnej Pantery” (ponad 1,3 miliarda – drugi najlepszy wynik 2018) oraz „Deadpoola 2” (ponad 650 milionów – trzeci najlepszy wynik 2018), a przecież to dopiero czerwiec. Przed nami jeszcze premiera obrazu z Ant-manem, a w kolejnych latach jeszcze więcej blockbusterów. 

Ciekawe jak szybko, i czy w ogóle, widzom obrzydnie tematem superbohaterów, bo obecnie to oni władają pieniędzmi w przemyśle filmowym. Choć może jedynie do czasu… powrotu Camerona z kolejnym „Avatarem”, choć, nawet jeśli się to uda, to będzie raczej pojedynczy strzał.


Autor: Patryk Wolny