Szykuję się masa atrakcji. ” Zresztą po co mówić i tak nie możemy się nawzajem oszukiwać”.  Przyjdźcie, usiądźcie i popatrzcie. 

O czym będzie mowa..

Chodzi o ciężki czas w życiu. Ten czas dopada, dopadł lub dopadnie prawie każdego z nas. Obecnie tendencja dopadania się zwiększyła, zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi, którzy mierzą się ze światem po studiach. Pokolenia ludzi bez perspektyw, bez chęci. z otaczającym ich i wyprodukowanym przez nich marazmem, poczuciem pulsującej próżności, hipokryzji i w głębi duszy samotności idą w świat. A raczej usypiają na świecie. W swoim świecie.Wszystko wydaje się straszne, czynniki i osoby, które stymulowały tracą na ważności. Pewnego rodzaju trauma pokolenia. Ale czy nie każde pokolenie miewało traumę? Czy nie każde pokolenie widziało przed sobą świetlaną przyszłość i się rozczarowało, a potem wyłączyło z życia? Właśnie. Jeśli tego nie wiesz, spójrz na swoje dzieciństwo, przypomnij sobie jak czytałeś książki oglądałeś filmy, które uczyły odpowiedzialności i dawały moc w działaniu i powiedz, czy teraz z perspektywy czasu patrzysz na świat równie jednowymiarowo? Chce ci się trochę wymiotować, jak patrzysz teraz na świat? Spójrz, posłuchaj, poczuj, że przymusy życia nie są potrzebne. Pozwolimy Ci się wyspać.”
„Ten spektakl będzie porąbany, ordynarny niby inteligencki, niby trochę natchniony, ale tego raczej Państwo nie zauważą… O czym jest spektakl… jest to pewnego rodzaju epitafium dla naszego pokolenia. My się teraz uśmiechamy, tylko to trochę absurdalny uśmiech, bo jeszcze nie weszliśmy dobrze w życie a już upadliśmy.”

Spektakl manifestujący rzeczywistość w różnych konwencjach teatralnych.

Teatr Pokolenie hajda!

Mateusz Brodowski
Bartłomiej Gola

zewnętrzne oko Jagoda Pyrz

dramaturgia Mateusz Brodowski
scenografia Marek Brodowski
lalka Katarzyna Karmańska

————————————————————————

spektakle:

04-05/07
godz. 19
 

ToTu
ul. Hubska 6

dwadziescia kilka lat niczego

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSlot Art Festival
Następny artykułSaul & Vogel Wystawa
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.