Maciej Janowski i Tai Woffinden stanęli na podium Grand Prix w Cardiff. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Zmarzlik. Woffinfen był drugi, a Janowski trzeci.

Grand Prix Wielkiej Brytanii okazało się pełne sukcesów dla Polaków. Bartosz Zmarzlik był bezkonkurencyjny, wygrał 5 z 7 rund i zajął 1. miejsce. Awansował także w klasyfikacji generalnej.

Maciej Janowski zajął ostatecznie 3. miejsce. W półfinale przegrał właśnie ze Zmarzlikiem. Zdobyte punkty dały mu awans w klasyfikacji ogólnej na 3. miejsce. Do drugiego Friedrika Lindgrena traci tylko 2 punkty.

Największym wygranym był jednak Tai Woffinden. Zawodnik Sparty przegrał finał, jednak powiększył swoją przewagę w klasyfikacji do 20 punktów.

Kolejne Grand Prix odbędzie się w sobotę 11 sierpnia w Mallilli w Skandynawii. Natomiast już w niedzielę 29 lipca Betard Sparta Wrocław podejmie Włókniarza Częstochowa.