Dyptyk Wrocławskiego Teatru Pantomimy – „Poławiacze papieru” i „Dom Bernardy Alba” w reżyserii Zbigniewa Szymczyka w przyszłym tygodniu powraca na scenę.

W przedstawieniu Poławiacze papieru tajemniczy K. to typowy everyman, bohater zniewolony i zagubiony, który staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego sterującymi jego działaniami. Przechodzący przez tryby machiny urzędniczej K., z każdym dniem pogrąża się w coraz bardziej absurdalnej rzeczywistości, a walka z systemem zdaje się nie mieć końca.

Sztuka Lorki – Dom Bernardy Alba – odczytana została jako historia wyznaczania granic dozwolonych form seksualności oraz definiowania tego, co jest normalne, moralne i naturalne. Źródłem egzystencjalnego dramatu staje się swoista szczelina pomiędzy ciałem, pragnącym rozkoszy i bliskości, a jego reprezentacją, która – będąc pod ciągłą restrykcją matczynych nakazów – pisze ciała córek w sytuacjach granicznych: pożądania, miłości, śmierci.

Program można zobaczyć 15 i 16 lutego na Scenie Kameralnej (ul. Świdnicka 28) we Wrocławiu. Na scenie poza zespołem Pantomimy gościnnie, po wielu latach przerwy wystąpi – Ewa Czekalska.


Bilety można rezerwować telefonicznie pod numerem 71 337 21 03
oraz mailowo a.paluch@pantomima.wroc.pl

Bilety: 30 zł/N, 20zł/U, 15zł/Grupa

Więcej informacji o repertuarze WTP tutaj


„Poławiacze papieru”, „Dom Bernardy Alba”
reżyseria i choreografia: Zbigniew Szymczyk

15 i 16 lutego 2017 | godz. 19.00
Scena Kameralna (ul. Świdnicka 28), Wrocław