Dnia 30 sierpnia 2016 roku zapadła decyzja, której wszyscy z Nas się obawiali, z powodu której nie mogliśmy spokojnie spać, myśleć ani oddychać.


Został podpisany wyrok śmierci na jedną z ważniejszych instytucji kulturalnych, związanych z teatrem, w Polsce.
Wyrok bezwzględny i bezduszny, co do którego nie można wnieść już jakiejkolwiek apelacji.
Wyrok, który uprawomocnił się, nawet pomimo tego, że nie doszło do uczciwego procesu.
Wyrok, który był wymierzony w jeden podmiot, a uderzył w wiele serc.

W nocy 30 sierpnia odbyło się także coś innego, znacznie piękniejszego – pogrzeb Niewinnej Ofiary.

Dla wszystkich tych, którzy nie mieli szans się z nią ostatecznie pożegnać, wyrazić swojej solidarności oraz smutku, jakże i tych, którzy chcą jej ulżyć po Drugiej Stronie
– zgodnie ze staropolską tradycją proszę przybyć na Dziady, na których na chwilę zagniemy granicę łączącą dwa światy – ten istniejących oraz nieistniejących – tylko po to, by po raz ostatni, wspólnie, móc poobcować z Niewinną Ofiarą, która przez tyle lat była dla nas bezinteresownym przyjacielem, który tak i nas rozśmieszał, zmuszał do refleksji, pocieszał jak i smucił – lecz smucił tylko dlatego, że prawda była dla niego wysoką wartością, a ta nie zawsze jest wesoła.

Niestety, ostatnią walkę o prawdę przegrał.

Proszę przynieść ze sobą świece, kadzidła oraz ewentualnie (symboliczne) podarunki, które mogą się przydać Niewinnej Ofierze na jej ostatecznej drodze.
Jeśli ktoś posiada taką potrzebę, to będzie istniała także możliwość przeczytania/wygłoszenia mowy, wiersza, dialogu, cytatu, tak i własnego, jak i obcego.

Spotkajmy się o godzinie 22:00 pod Teatrem Polskim we Wrocławiu.
Po raz ostatni.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNick Cave tylko 8 września w Multikinie
Następny artykułW co pogramy – premiery września
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.