Mała Scena na Bielanach jest autorskim programem kulturalno-edukacyjnym ATM Sceny na Bielanach skierowanym do najmłodszych widzów.


W trzecim sezonie naszej działalności pragniemy zaprosić również najmłodszych do niezwykłej przygody z teatrem, wprowadzić ich w tę wielobarwną dziedzinę sztuki w sposób, który z pewnością oczaruje tę najtrudniejszą widownię.

„BAJKA O PRZYJAŹNI” to kolorowe, niezwykłe i pełne humoru widowisko o grupie przyjaciół, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas. Jednak pewnego dnia w ich ulubionym miejscu zabaw pojawia się ktoś nowy, szary i obcy. Co zrobią bohaterowie? Spektakl o tolerancji, który w prosty i przystępny sposób wyjaśnia dzieciom, że odmienność nie oznacza, że ktoś jest gorszy. Pokazuje, że zawieranie nowych przyjaźni daje wiele radości, wiedzy i zabawy. Uczy, że ktoś inny, inaczej ubrany czy nowy, także może być świetnym kompanem do odkrywania świata. Spektakl inspirowany jest potrzebą akceptacji dzieci innego koloru skóry, pochodzenia czy statusu społecznego.

Przedstawienie ze względu na interaktywną formę, czynnie i głęboko angażuje dzieci w przygody bohaterów.