W Kinie Nowe Horyzonty tegoroczny Dzień Dziecka potrwa wyjątkowo długo.

*

Wszystkie pociechy zapraszamy wraz z rodzicami na dwa przeglądy filmowe – odbywający się w dniach 23 – 28 maja Bonjour la France (kinematografia z Francji nie tylko dla dzieci) oraz kilka dni pokazów filmowych z bohaterami książek Astrid Lindgren w rolach głównych (30 maja – 3 czerwca). W kinie na dzieci czekać będą tradycyjne zabawy podwórkowe, w tym klasy i gra terenowa.

W programie Bonjour la France znalazły się najlepsze współczesne francuskie animacje i filmy aktorskie dla młodszych i starszych dzieci, w tym m.in. wyróżniony Nagrodą Jury Młodych na MFF Młodego Widza Ale Kino! film aktorki Mélanie Laurent Oddychaj, nominowana do Oscara 2015 animacja Ernest i Celestyna, czy wspaniała adaptacja baśni rysownika Tomiego Ungerera Jan z księżyca. Wybranym seansom towarzyszyć będą prelekcje i warsztaty twórcze.

Pełny program dostępny tutaj.

Przegląd filmowy z bohaterami Astrid Lindgren to z kolei rodzinna podróż do filmowego świata bohaterów z powieści znanej szwedzkiej autorki. Będziemy rozrabiać wraz z dziećmi z Bullerbyn, poznamy waleczną Ronję, córkę zbójnika i odwiedzimy malownicze Czerwcowe Wzgórze wraz z Madiką! Widzowie przeglądu będą też mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, skorzystać z kącika z kolorowankami i wziąć udział w rodzinnym konkursie na kolaż pt. „Moja przygoda z bohaterami Astrid Lindgren”, w którym do wygrania będą książki autorki ufundowane przez wydawnictwa Zakamarki i Nasza Księgarnia.

Program przeglądu dostępny tutaj

Do Kina Nowe Horyzonty zapraszamy także na premiery miesiąca – animację Sekrety morza nominowaną do Oscara 2015 i Nagród Annie oraz malezyjską produkcję Rechotek o żabie, która wyrusza w podróż z najlepszą przyjaciółką – latającą wiewiórką, by szukać własnego miejsca na świecie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzyjaciele Radia Armageddon
Następny artykułDzień Matki i Córki – warsztaty w WCTD
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.