Już po raz trzeci we Wrocławskim Teatrze Lalek trwa wielkie święto wyobraźni – 3. PRZEGLĄD NOWEGO TEATRU DLA DZIECI.

W niedzielę, 31 maja, z okazji DNIA DZIECKA zapraszamy na spektakl familijny w plenerze MAGICZNY TEATRALNY AUTOMAT Teatro Tatro ze Słowacji.

Interaktywne widowisko plenerowe inspirowane igrzyskami olimpijskimi. Widzowie proszeni są o uruchamianie „teatralnego automatu”, który wskazuje, jaką dyscyplinę sportową mają w danej chwili odegrać aktorzy. Kultowy słowacki zespół Teatro Tatro w swojej najlepszej formie bawi, zaskakuje i imponuje sprawnością fizyczną. Spektakl grany jest w teatralno-cyrkowym wozie zaprojektowanym przez znanego artystę Františka Liptáka.

„Zázračný divadelný automat” był prezentowany podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver (2010), gdzie został nagrodzony przez dziennikarzy złotym medalem Igrzysk Kulturalnych.

S p e k t a k l e  31.05 / 12.00 i 18.00 / Ogród Staromiejski
WSTĘP WOLNY

dzien dziecka wtl ogrod

Bądźcie z WTL! Świętujmy wspólnie Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim!

Codziennie w godzinach od godziny 10:00 do godziny 18:00 zapraszamy na zwiedzenia wystawy Tomasza Brody.
Wystawa obrazów będących efektem autorskiej interpretacji najwybitniejszych malarskich arcydzieł z różnych epok – od renesansu po dwudziesty wiek.

Autor pokazanych na wystawie kompozycji, używając przedmiotów codziennego użytku (piłeczek pingpongowych, gąbek, grzebieni, opakowań po lekach, płynach do prania etc.), buduje z nich własne wersje płócien Van Gogha, Warhola, Picassa, Velázqueza czy El Greca. W ten sposób skraca dystans, z jakim zwykle postrzegamy arcydzieła – pokazuje, że możemy bawić się historią sztuki, nie ujmując jej jednocześnie powagi.