W najbliższą sobotę 8 kwietnia o godzinie 17 zapraszamy do wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora na premierę DNIA OSIEMDZIESIĄTEGO PIĄTEGO w reżyserii Agi Błaszczak, adresowaną do wszystkich widzów powyżej 13 roku życia. Natomiast w niedzielę o 12:30 na Dużej Scenie zobaczymy CALINECZKĘ, opowieść o przygodach małej dziewczynki.  

Spektakl DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY stanowi luźną interpretację opowiadania Ernesta Hemingway`a „Stary człowiek i morze”. Bazując na oryginalności opowieści o samotności, heroicznym oddaniu sprawie i wielkiej wytrwałości w dążeniu do celu, przedstawia nową historię, która rozgrywa się tuż obok nas.

DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu. To międzypokoleniowy obraz relacji, ukazujący jej piękno i szczerość intencji.

Spektakl Agi Błaszczak wykorzystuje różnorodne środki artystycznego wyrazu. Znajdziemy w nim elementy teatru cieni, animację przedmiotu, pantomimę, projekcje multimedialne oraz muzykę generowaną i miksowaną na żywo.


DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY

spektakl inspirowany opowiadaniem Ernesta Hemingway`a  „Stary człowiek i morze”

adaptacja i reżyseria: AgA Błaszczak
scenografia i lalki: Joanna Kubik
muzyka: Paweł Rychert
projekcje: Wojciech Broszczak
obsada: Paweł Kuźma, Jakub Grzybek
plakat: Wojciech Broszczak


BILETY na premierę spektaklu DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY: 25zł
BILETY na spektakl CALINECZKA: 18 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)
REZERWACJA: poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 9:00-15:00
tel.: 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel.: 74 666 73 41