Weekend 21-23 września to znakomita okazja dla wszystkich miłośników komunikacji miejskiej. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu przygotowało dla mieszkańców szereg atrakcji.W piątek, 21 września przez cały dzień będziemy mogli jeździć komunikacją miejską całkowicie za darmo. Tego dnia wszystkie kasowniki będą zaklejone. Wszyscy ci, którzy mają złe zdanie o wrocławskich tramwajach i autobusach chociaż z nich nie korzystają, będą mieli okazję zweryfikować swoją opinię nie wydając na to ani złotówki.

mat. organizatora

Dzień później, w sobotę 22 września MPK otwiera dla swoich gości dwie zajezdnie, a dodatkowo kursować będą także zabytkowe tramwaje, które bezpłatnie zabiorą chętnych na trasę pomiędzy zajezdnią „Borek” i „Dąbie”. W tramwajach wolontariusze będą zbierać pieniądze na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Na placu Teatralnym będziemy mogli obejrzeć i przejechać się tramwajem konnym ze 135-letnią historią.

Plac Solny będzie miejscem ekspozycji „135 lat, czyli od tramwaju konnego do tramwaju Plus”. Zaczyna się ona już 17 września i potrwa przez dwa tygodnie. Wystawa odsyła również do Muzeum Miejskiego przy ul. Kazmierza Wielkiego 35, gdzie można zwiedzać ekspozycję poświęconą historii komunikacji (niesamowite eksponaty zgromadzone przez mieszkańców Wrocławia związane z transportem zbiorowym). W niedzielę, 23. września – wstawę będzie można zwiedzić wraz z jej autorem Tomaszem Sielickim, motorniczym z MPK i pasjonatem historii, autorem książki „Przez wrocławskich ulic sto” .

Zajezdnia Borek (ul. Powstańców Śl.) – godz. 10 – 16

Zajezdnia Dąbie (ul Wróblewskiego 38) – zwiedzanie zajezdni z przewodnikiem w godz.: 12.15, 13.15, 14.30, 15.30

Tramwaj konny – pl. Teatralny, godz. 10.00 – 13.00

 

Wszystkie szczegóły i harmonogram imprezy dostępny na www.mpk.wroc.pl.