Sportowe zmagania na torze, pokaz najnowszego wozu bojowego Felix oraz akwalungów i quada, potrafiącego wjeżdżać pod wodę – z okazji corocznego Dnia Portu Lotniczego Wrocław zaplanowano wiele atrakcji.

Dzień Portu Lotniczego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice rozpocznie się w niedzielę, 23 września, o godzinie 13:15. Oprócz sportowych zmagań, widzowie zobaczyć będą mogli, na czym polega praca służb lotniskowych, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo pasażerów. Strażacy natomiast zaprezentują najnowszy wóz bojowy Felix, który waży prawie 50 ton i przyspiesza od 0 do 80 km/h poniżej 20 sekund. Piknik odwiedzą także funkcjonariusze straży granicznej i oddziału celnego.

Wrocławskie stowarzyszenie płetwonurków Zorba po raz pierwszy pojawi się na Dniu Portu Lotniczego. Nurkowie pokażą akwalungi, zademonstrują na fantomie, jak udzielać pierwszej pomocy oraz zaprezentują quad, który potrafi wjeżdżać pod wodę.

Przy stanowisku biura podróży Almatur będzie można poznać ofertę turystyczną wrocławskiego lotniska.

Dzień lotniska na Partynicach to jedna z niewielu okazji do poznania naszych pracowników i tajników ich pracy. Co więcej, to także szansa na zapoznanie się z aktualną siatką połączeń z Wrocławia – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Jest w czym wybierać – do końca października oferujemy aż 85 kierunków, w tym słoneczne Włochy, Hiszpanię, Portugalię i Grecję. Zimą będzie można lecieć z Wrocławia m.in. na Zanzibar, do Emiratów Arabskich i Omanu. To dobry moment, by zaplanować wypoczynek.

Odwiedzający Wrocławski Tor Wyścigów Konnych będą również mogli odpocząć na leżakach, zjeść coś w strefie gastronomicznej i w rodzinnej atmosferze kibicować swoim faworytom.

 


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: mat. prasowe