Marek Koterski wraca po latach z kultową opowieścią o zmęczonym życiem człowieku. Opowieść o Adasiu Miauczyńskim tym razem zostanie zaprezentowana w formie muzycznej. Już 19 września o godzinie 19.00 na deskach Impartu „Dzień świra” w całkiem nowej odsłonie.

W produkcji „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical” wystąpią Joanna Kołaczkowska, znana widzom z kabaretu Hrabi, Maciej Miecznikowski, oraz Wojciech Solarz jako Sylwuniu. W pozostałych rolach zobaczymy członków popularnego Kwartetu Rampa: Joannę Pałucką, Annę Ścigalską, Stefana Każuro, Grzegorza Kuciasa. Libretto napisał reżyser Marek Koterski zaś stroną muzyczną zajął się Hadrian Filip Tabęcki. 

Spektakl powstał w Teatrze Kamienica gdzie premierę miał 7 lipca tego roku i tam grany jest na stałe. Przypominamy, że przedstawienie przeznaczone jest dla widzów powyżej 16. roku życia. Jak podaje organizator, w libretcie zatrzymano oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego.


 

DZIEŃ ŚWIRA opera|musical

Reżyseria: Marcin Kołaczkowski

Libretto: Marek Koterski

Obsada: Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska/Beata Rybotycka, Wojciech Solarz, Kwartet Rampa w składzie: Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Stefan Każuro i Grzegorz Kucias

Muzyka: Hadrian Filip Tabęcki

Scenografia i kostiumy: Anna Puchalska

Choreografia: Jarosław Staniek

Reżyseria światła: Artur Wytrykus

Produkcja: Music Company i Sztukoteka

Partner: Teatr Kamienica

Zdjęcia: Sylwester Ciszek

Zdjęcie na plakacie: Dariusz Senkowski

 

19 września 2017 godz. 20.30

Impart, sala teatralna,  ul.Mazowiecka 17

Bilety: od 70 do 120 zł
do kupienia na www.bilety24.pl , www.biletin.pl , www.ticketpro.pl;
stacjonarnie: Media Markt, Saturn, Empiki w kasie Impartu.


Autor: Sabina Misakiewicz