Zapraszamy na wydarzenie „Nadodrze z odzysku”, organizowane z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi. W sobotę – 21 kwietnia od 11:00 do wieczora odbywać się warsztaty artystyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych, wspólne ekologiczne gotowanie, a wieczorem projekcja filmu.

Przygotowaliśmy atrakcje w postaci warsztatów tak zwanego upcyklingu, czyli przerabiania surowców wtórnych na użyteczne lub estetyczne przedmioty. Dzięki kreatywności odpady, które normalnie trafiłyby na śmietnisko lub zanieczyściły środowisko, dostają drugą szansę i zyskują zupełnie nowy charakter.

O 11:00 zaczniemy wspólnym sprzątaniem wybranego podwórka na Nadodrzu. Od 12:00 zapraszamy na warsztaty – między innymi biżuterii wykonywanej z plastikowych butelek PET, konstruowania zabawek z różnych śmieci, a także gier i zabaw na podwórku przy Łokietka 5.

O 13:00 zapraszamy wygłodniałych do wspólnego gotowania: w planie zdrowe, wegetariańskie potrawy – m.in. oryginalna zupa marchewkowo-pomarańczowa i niespodzianki.

Od godziny 14:00 – 19:00 warsztaty szwackie oraz wyjątkowa okazja by z przyniesionych przez siebie materiałów mieć uszytą TorBę – przez Joannę Łukaszewską (http://www.facebook.com/kUpSeOrgan) – za cenę niezbędnych elementów (zamki i sprzączki). Nadają się: oryginalne zasłony, narzuty, pościel, które już się znudziły, a mogą zyskać nowy charakter.

Wieczorem zapraszamy na projekcję filmu o tematyce ekologicznej.

Przez cały dzień będziemy zbierać plastikowe butelki wraz z nakrętkami, zużyte baterie, płyty CD oraz świetlówki i żarówki, które wymienimy na upominki związane z Nadodrzem.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOperacja „Kamienna Góra”- odkryj ostatnią tajemnicę III Rzeszy
Następny artykułOtwarte Kurierskie Mistrzostwa Wrocławia
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.